تقدیر از 9 استان‌ برتر در طرح پنجاه هزار نمایشگاه کتاب مدارس کشور

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آمورش و پرورش گفت: از 9 استان برتردر فعالیت های مربوط به برپایی 50000 نمایشگاه کتاب در مدارس سراسر کشور در آغاز سال تحصیلی جدید، تجلیل خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی رمضانی در مصاحبه با خبرنگار این مرکز با تاکید بر ضرورت توسعه فرهنگ کتابخوانی در مدارس اظهارکرد: به منظور توسعه فرهنگ کتا ب وکتابخوانی در بین دا نش آموزان و با همکاری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در آبان ماه امسال 50 هزار نمایشگاه در ۵۰هزار مدرسه  بر پا می شود.

وی افزود: همزمان با بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی در آبان ماه، بیست ویکمین دوره طرح ملی  50 هزار نمایشگاه در مدارس ۳۲استان کشور، با اجرای مو سسه فرهنگی منادی تربیت نیز برگزار می شود.

رمضانی ادامه داد: مقدمات برپایی این نمایشگاه ها از مردادماه آغاز شده و تا کنون ۳۰۰ناشر در مراحل اولیه این طرح شرکت کرده اند و پس از ارزیابی کار گروه کتاب، آثار ۲۰۰ناشر مورد تایید قرار گرفت است.

وی  اضافه کرد: تا کنون 10 هزار و500 عنوان کتاب به دبیرخانه انتخاب کتاب مستقر در موسسه فرهنگی منادی تر بیت رسیده که از این تعداد ۶۵۰۰عنوان  جهت ارائه در نمایشگاه های مدارس مورد تائید  قرار گرفته است، لذا این کتابها از فردا در قالب نمایشگاه به تفکیک گروهای سنی ومقطع تحصیلی به مدت ۳ روز دراردوگاه رامسر به نمایش گذاشته می شود و کارشناسان کتاب استان ها اقدام به انتخاب کتاب خواهند نمود خرید کتاب های سال ۹۶ براساس قیمت پشت جلد از ناشرین حدود سه و نیم میلیارد تومان بود ه است که با ۴۰درصد تخفیف دریافت شده است.

مدیر کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در نمایشگاه رامسر از  ۳ استان ممتاز و ۶استان بر تر سال گذشته  با اهدای لوح تندیس و هدایای نقدی  تقدیر می شود.

2
امتیاز: 2 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA