هدف اصلی مجلس دانش‌آموزی مهیانمودن جوانان برگزیده برای مدیریت کشور است

سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، پیام رئیس‌‌جمهوری به نهمین دوره مجلس دانش‌آموزی را صحبح امروز در نشست افتتاحیه این دوره از مجلس قرائت کرد.

متن پیام حجت‌الاسلام حسن روحانی به شرح زیر است:

«برگزاری نهمین دوره مجلس دانش آموزی را صمیمانه تبریک می‌گویم و برای همه شرکت‌کنندگان و دست‌اندرکاران سخت‌کوش آن آرزوی توفیق دارم.

امروز ملت ایران با وجود جوانان توانمند و استعدادهای درخشان به افق‌های دوردست می‌نگرد و قله‌های رفیع علم و دانش و توسعه را هدف گرفته است. برای چنین جوانانی هیچ هدفی دور از دسترس نیست و جامعه که چنین جوانانی دارد، هیچ­گاه و در هیچ زمینه‌ای، با بن‌بست مواجهه نخواهد شد. هدف اصلی مجلس دانش‌آموزی مهیا نمودن جوانان برگزیده برای مدیریت کشو و پذیرش مسئولیت‌های سنگین اجتماعی در آینده است و این مجلس به‌ عنوان نماینده میلیون‌ها دانش‌آموز می‌تواند آغاز به حرکت بزرگ برای انسجام‌بخشی جامعه باشد. مجلس دانش‌آموزی محلی است برای آموزش نقدپذیری، پرسشگری و حقوق شهروندی و نهادی مؤثر برای بالا بردن فهم و تمرین مردم‌سالاری در جامعه است.

فرصت را مغتنم شمرده و به همه شما و نویددهندگان آینده روشن کشور توصیه می‌کنم خانه پرافتخار میهن را با نیروی فکری و عزم و اراده، به گونه‌ای بسازید که شایسته این ملت و این تاریخ پرافتخار باشد. اطمینان دارم با استفاده از استعدادهای برتر و ظرفیت‌های فراوانی که در کشور وجود دارد،‌جایگاه کشور در صحنه بین‌المللی را روز به‌روز رفیع‌تر خواهیم ساخت. موفق باشید.»

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA