"هیهات منا الذله"

باسمه تعالی

هیهات منا الذله

تبعید حضرت امام خمینی(ره) به ترکیه، سال۱۳۴۳؛ کشتار دانش‌آموزان در دانشگاه تهران، سال ۱۳۵۷ و تسخیر سفارت امریکا در ۱۳۵۸،  موجب شد تا روز 13 آبان در تقویم کشور با عنوان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» نامگذاری شود. امسال سالروز 13 آبان با فاصله کمی از اربعین و روزهای پایانی ماه صفر مصادف شده است.  این تقارن یادآور این حقیقت در ذهن ماست که وجه اشتراک عاشورای حسینی با سه رخداد مهم یوم الله 13 آبان، همان روح مبارزه با ظلم، ظالم و استکبار است.

امسال سردمدار استکبار جهانی در پی عهد شکنی خود در قضیه برجام و در انتقام از 40 سال فریاد پرخروش و مداوم امت اسلامی یعنی «مرگ بر استکبار» و نیز مقاومت جبهه انقلاب اسلامی در فلسطین، لبنان، سوریه، عراق و یمن، تجدید تحریم‌های ظالمانه را در روز 13 آبان وعده داده است و شکست و تسلیم مردم عزتمند ایران اسلامی را در خیال خام خود می‌پروراند. زهی خیال باطل!  مردم سرافراز ایران اسلامی و به ویژه دانش‌آموزان هوشیار ما، امسال نیز در این روز پرخروش‌تر از گذشته «مرگ بر استکبار» را فریاد خواهند زد.

 13آبان روز نمادین سر دادن فریاد مرگ برخباثت‌ها و جنایت‌های مختلف آمریکا علیه بشریت است و تا زمانی که  سیاست‌های استکباری و خوی ظالمانه آمریکا و اذنابش علیه ایران اسلامی و سایر  ملل  و دولت‌های مستقل، آزادی‌خواه و عزت‌طلب ادامه یابد، اجتماع ظلم‌ستیزان با درنوردیدن مرزها، با اقبال بیشتری از سوی آزادگان از سراسر گیتی مواجه خواهد بود و به تعبیری دیگر، فراگیرتر و گسترده‌تر از پیش بزرگ و گرامی داشته خواهد شد.

                                                                                       حیدر تورانی

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA