رتبه اول توسعه مدارس امین به خوزستان رسید

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، آیت الله محسن حیدری روز دوشنبه 14 آبان ماه 97 در جلسه استانی همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش بیان کرد: در سال تحصیلی جاری ۵۵۰ مدرسه در اهواز تحت پوشش طرح معراج قرار میگیرند.

 وی با اشاره به جایگاه طرح معراج در  کاهش آسیب های اجتماعی، خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰۰ مبلغ خواهر و برادر در این طرح مشارکت دارند. در این طرح ۲۳۶ مدرسه دخترانه و ۲۸۳ مدرسه پسرانه تحت پوشش خدمات آموزشی و دینی مبلغان قرار می گیرند.

 حیدری در ادامه با اظهار اینکه ۱۴ حوزه علمیه شهرستان های اهواز، کارون و باوی آماده مشارکت همه گانه با آموزش و پرورش هستند، توضیح داد: در سال تحصیلی جاری به تمام مدارس حاشیه شهر اهواز مبلغ اعزام شد تا شاهد رشد و ارتقای فرهنگی دانش آموزان این مناطق باشیم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: در قالب طرح معراج که با نظارت ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش خوزستان در حال اجرایی شدن است؛ ۲۰۰ همایش خانواده جهت آموزش والدین در سال گذشته برگزار شد. امسال نیز پیش بینی می کنیم بالغ بر ۴۰۰ همایش خانواده برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه طرح جامع معراج می تواند نقش مهمی ارتقای سال دینی دانش آموزان داشته باشد، تصریح کرد: استان خوزستان به عنوان یکی از مهمترین استان های کشور همواره در معرض تهدید قرار دارد. دانش آموزان به عنوان آینده سازان این استان باید به صورت همه جانبه تحت حمایت طرح های دینی و اعتقادی قرار بگیرند تا در برابر آسیب ها مصون بمانند.

رئیس ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با بیان اینکه ۶ هزار دانش آموز خوزستانی در مدارس امین مشغول تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: استان خوزستان با فعالیت ۲۳ مدرسه امین برای چندین سال پیاپی موفق به کسب رتبه اول کشور در این حوزه از شاخص های ستاد وزارتی همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش شد.

حیدری افزود: در قالب ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش طرح های موفقی را تصویب و به مرحله اجرا درآورده است که طرح مدارس امین و همچنین طرح معراج مهمترین طرح های عملکردی این ستاد در خوزستان هستند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: توجه به مقوله نماز از اولویت های ویژه و مهم ستاد همکاری ها در استان خوزستان است. درهمین راستا تعداد زیادی از روحانیون جهت اقامه نماز به مدارس اهواز، کارون و باوی اعزام شدند.

 وی گفت: بر اساس بررسی های انجام شده اجرای طرح معراج در مدارس اهواز، کارون و باوی نقش مهمی در ترویج فرهنگ نماز ایفا کرده است.

حیدری در پایان با اشاره به لزوم گسترش همکاری های مشترک حوزه علمیه و آموزش و پرورش خوزستان، یادآور شد: استفاده از ظرفیت های ستاد همکاری ها می تواند راهبرد خوبی در راستای ارتقای شاخص های دینی و اعتقادی دانش آموزان داشته باشد.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA