اجرای چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در استان ایلام

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان، چهل و هشتمین جشنواره بین‌المللی  فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد از تاریخ 24/1/98 لغایت 28/1/98 به مدت یک هفته در سطح کلیه مقاطع تحصیلی استان برگزار می‌گردد .

مهردادی معاون آموزش ابتدایی از برگزاری چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در سطح 300 مدرسه استان و برای 40000 دانش آموز خبر داد.

وی اهداف این جشنواره را، بهره‌گیری از توانایی‌های بالقوه موجود در آموزش و پرورش در جهت گسترش فرهنگ آموزش دیداری- شنیداری، جذب مخاطبین بیشتر برای بهره‌گیری از رویدادها و نقش‌های هنری، گرایش به غیرمتمرکز بودن بخشی از برنامه‌های جاری آموزش‌وپرورش، آشنایی دانش‌آموزان و فرهنگیان با محیط فرهنگی هنری جشنواره با توجه به وجود فیلم‌سازان و تهیه‌کنندگان خارجی و آثار آن‌ها و ایجاد ارتباط در سطح بین‌المللی و  ارتقاء جایگاه فیلم‌های آموزش و تربیتی از نظر کمی و کیفی در سطح کشور و تشویق هنرمندان، معلمان و دانش آموزان و تنوع‌بخشی به محیط‌های یادگیری در فرآیند تعلیم و تربیت بیان کرد و گفت:در مدت یک هفته اجرای جشنواره 50  فیلم علمی، آموزشی و تربیتی برای بیش از 40000 دانش‌آموز در سطح 300 مدرسه استان اعم از شهری، روستایی و عشایری و همچنین مدارس چندپایه استان  به نمایش در می‌آید  .

وی ادامه داد با توجه به نیاز دانش آموزان مدارس روستایی و عشایری در کلاس‌های چندپایه به این فیلم‌ها، به گونه‌ای برنامه‌ریزی‌شده که راهبران آموزشی و تربیتی در طول یک هفته اجرای جشنواره،   فیلم‌ها را برای دانش آموزان مدارس مذکور به نمایش گذارند.

مهردادی در پایان یادآور شد مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور ناظر وزارتی جشنواره و مسئولین استانی و محلی در شهرستان بدره برگزار خواهد شد .

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA