اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی طراحی دوره‌های تحصیلی در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

کارگاه آموزشی طراحی دوره‌های تحصیلی با هدف این‌که کارشناسان دفاتر طراحی و تولید بسته‌های یادگیری عمومی و نظری و فنی و حرفه ای و کارودانش، دانش و مهارت لازم برای طراحی دوره تحصیلی را کسب نمایند، در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار شد.

جوانان امیدوارانه و با پشتکار پای کار بایستید؛ آینده متعلق به شماست

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جشنواره ملی تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش‌آموزی و در روز نخست هفته ملی پژوهش و فناوری با اشاره به لزوم تربیت نسلی پرسشگر برای آینده کشور اظهار داشت: استمرار و پایداری جوانان و حمایت‌های مجموعه‌هایی چون وزارت علوم باعث شده بتوانیم در بسیاری از زمینه‌های علمی جزو کشورهای پیشروی دنیا باشیم. از نسل جوان می‌خواهم امیدوارانه و باپشتکار پای‌کار بایستید چون آینده متعلق به شماست.

دکتر کریمی: راه و رسم پژوهش با مدرسه آغاز و در مدرسه تکمیل می‌شود

دبیر ستاد بزرگداشت هفته پژوهش وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: آغاز هفته پژوهش در مدرسه دارای پیام‌های بسیار مهمی است و می دانیم که راه و رسم پژوهش با مدرسه آغاز می‌شود و در مدرسه تکمیل می‌شود.

مهمترین آسیب پژوهش‌های دانش آموزی از دید رییس ستاد بزرگداشت هفته پژوهش

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در جشنواره ملی تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش‌آموزی برخی از مهمترین آسیب ها در فرایند پژوهش های دانش آموزی را توضیح داد.

حاجی میرزایی: رسالت آموزش‌وپرورش تربیت دانش‌آموز پرسشگر و پژوهشگراست

وزیرآموزش‌وپرورش در جشنواره ملی تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش‌آموزی اظهار کرد: مهم‌ترین کارکرد آموزش ‌و پرورش تربیت انسان‌ها برای زندگی شرافتمندانه است تا بتوانند از هویت، ارزش، شخصیت و باورهایشان دفاع کنند.

نظام آموزشی تست محور و حفظ محور، مهمترین مانع تقویت قدرت تفکر و تعقل است

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت : امروزه کنکور، مانعی مهم و اساسی در مسیر رشد، پویایی و تربیت دانش‌‍آموزان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین علی ذوعلم در شورای آموزش و پرورش استان یزد افزود: برای رفع این مشکل مدل‌های مختلفی پیشنهاد شده که نیاز است در محافل علمی و پژوهشی در مورد آنها بحث و بهترین مدل انتخاب شود.

دیدار نماینده ولی فقیه در استان یزد با حجت الاسلام دکتر ذوعلم

امام جمعه یزد در دیدار با رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت : آموزش و پرورش بعد پرورشی را در دانش آموزان تقویت کند.

امسال را باید گام دومی برای اهتمام به امر پژوهش در آموزش و پرورش تلقی کرد

شورای معاونین آموزش و پرورش استان یزد به مناسبت هفته پژوهش با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و مسئولان استانی در اداره کل برگزار شد.

کنکور، آسیب ریشه ای به تار و پود آموزش و پرورش وارد کرده است

معاون وزیر آموزش و پرورش دریزد گفت : کنکور به تار و پود آموزش و پرورش آسیب ریشه ای وارد کرده است .
به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، حجت الاسلام دکتر علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی درجمع نمایندگان معلمان، مدیران، سرگروههای آموزشی، انجمن علمی معلمان و نماینده دانش آموزان استان یزد گفت: به عبارتی کنکور چشم تعلیم وتربیت را کور کرده و فرهنگ، آموزش، تالیف کتب، مطالبات خانواده ها و مدیریت مدارس را دچار انحراف نموده است .

برگزاری نشست هم‌اندیشی «به سوی سیاست‌های نوین آموزش‌های فنی وحرفه ای و کاردانش»

برگزاری نشست هم‌اندیشی «به سوی سیاست‌های نوین آموزش‌های فنی وحرفه ای و کاردانش» با حضور اساتید، صاحب نظران، خبرگان و نخبگان آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار شد.

اختتامیه مرحله استانی چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد در شهرستان‌های تهران

ستاد اجرایی مرحله استانی چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد در شهرستان‌های استان تهران پس از 18 روز اکران، به کار خود پایان داد.

جشنواره کتاب رشد هوای تازه ای را در کتابخوانی دمیده است

مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش معتقد است برگزاری جشنواره کتاب رشد هوای تازه ای را در کتابخوانی و وزارت آموزش و پرورش دمیده است.

کتاب‌ به عنوان عنصرانگیزه بخشی و ورود نوجوانان و جوانان به عرصه تاثیرگذاری

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ترغیب دانش آموزان به خواندن کتاب به عنوان یک وظیفه برای همه است، گفت: باید کتابخانه مدرسه به یک محل شلوغ و پر مشتری تبدیل شود.

تعریف کتاب، مطالعه و هدف از مطالعه از دید دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اختتامیه هفدهمین جشنواره کتاب رشد به تعریف کتاب، مطالعه و هدف از مطالعه پرداخت.

ارسال حدود 4 هزار عنوان کتاب از 1130 ناشر به هفدهمین جشنواره کتاب رشد

دبیر هفدهمین جشنواره کتاب رشد اعلام کرد: برای این دوره از جشنواره  4264 عنوان کتاب از 1130 ناشر به دبیرخانه ارسال شده بود.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: از نام جشنواره رشد پیداست که رشد و تعالی در مفهومش جای دارد

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره کتاب رشد گفت: از نام این جشنواره پیداست که رشد و تعالی در مفهومش جای دارد و هدف از برگزاری آن این است که رشد تحقق یابد.

برگزیدگان هفدهمین جشنواره کتاب های آمورشی و تربیتی رشد معرفی و تجلیل شدند

مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره کتاب های آموزشی و تربیتی رشد در مدرسه دارالفنون برگزار و برگزیدگان این جشنواره معرفی و تجلیل شدند.

پیام وزیر آموزش و پرورش به اختتامیه جشنواره کتاب های آموزشی و تربیتی رشد

پیام وزیر آموزش و پرورش در مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره کتاب های آموزشی و تربیتی رشد قرائت شد.