«ساسی مانکن» در مدارس ما چه می‌خواهد؟

چند روزی هست که فضای مجازی پر شده است از کلیپ‌های نامتعارف از برخی مدارس سطح کشور. در این ویدئوها دانش آموزان هنگام ورزش و در سر صف با آهنگ غیرمجاز و غیراخلاقی یک خواننده لس آنجلسی همخوانی و شادی می‌کنند. این ویدئوها با واکنش های بسیاری همراه بوده است. در همین خصوص علی مطهری نایب رئیس مجلس اظهار داشت: وزیر آموزش و پرورش باید پاسخگو باشد. وی افزود: مدیران اینگونه مدارس که در مدرسه آن‌ها اقدام به چنین مواردی می‌شود نیز باید برکنار شوند. روز گذشته نیز قاضی‌زاده هاشمی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: پخش موسیقی نامتعارف در تعدادی از مدارس را بررسی می‌کنیم. همچنین آیت الله کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اتفاقاتی که این روزها در مدارس رخ داده و کلیپ‌هایی که پخش می‌شود، برنامه‌ای طراحی‌شده برای تضعیف روحیه معنوی ملت ایران و تقویت ناهنجاری‌های اجتماعی و هنجارشکنی و مقابله با فضای ایمان و معنویت است.
روز چهارشنبه سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این باره گفت: «اگر عواملی خارج از قوانین مدارس در مدرسه حضور پیدا کنند و منجر به یک چنین تخلفاتی شوند، برخورد قانونی و جدی خواهیم داشت.»
حال وزیر آموزش پرورش در واکنش به این موضوع گفت: دقیقا مشخص نیست این کلیپ‌ها مربوط به کجا است و چگونه تهیه‌شده است برای همین به کمک دادستانی محترم و همچنین پلیس فتا درباره منبع و چگونگی انتشار کلیپ‌های مذکور نیاز داریم چراکه نوع سازه‌هایی که در برخی از این کلیپ‌ها دیده می‌شود، مخصوص مدارس نیست.

تعیین۳ نفر متخصص برای بررسی موضوع پخش کلیپ‌ها
به گزارش ایسنا، وزیر آموزش و پرورش از تعیین۳ نفر متخصص برای بررسی موضوع پخش کلیپ‌ها در فضای مجازی خبر داد و افزود: باید ریشه تولید این کلیپ‌ها مشخص شود تا اعتماد عمومی و باور مردم متدین نسبت به نظام تعلیم و تربیت خدشه دار نشود.
بطحایی افزود: در این دنیای آشفته، مهم‌ترین کاری که در دستور دشمنان قرارگرفته است تغییر هویت ایرانی اسلامی دانش آموزان است و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری این جنگ تمام‌عیاری است که برای تغییر فرهنگ ما توسط دشمن علیه ما آغازشده است.
بطحایی تصریح کرد: دشمن و بدخواهان برای پیروزی در این جنگ از تمام ترفندها استفاده می‌کنند و اکنون سنگر تعلیم و تربیت را هدف قرار داده است لذا شاهدیم با به‌کارگیری روش‌های مختلف سعی در نگران کردن مردم را دارد، بنابراین اخیراً شاهد پخش کلیپ‌هایی نگران‌کننده در فضای مجازی هستیم.
امتیازی داده نشده

نظرات

جای بسی تاسف است که خانواده با اعتماد و اطمینان از سلامت مدارس با ارزش ترین ساعات عمر فرزندان خود را به مدرسه می سپارند و مدیران نالایق اینگونه آنها را در مسیر ترویج منکرات پرورش میدهند. ایا این همان اجرای عملی منویات و دیکته سند منحوس 2030 نیست؟.

ارسال نظر

Image CAPTCHA