تعیین تکلیف «پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش» توسط سازمان استخدامی

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کشور با بیان اینکه بنده واقعاً درباره اینکه پژوهشگاه مطالعات ذیل سازمان پژوهش بماند یا از آن جدا شود موضع خاصی ندارم گفت: باید منتظر تصمیم نهایی سازمان امور اداری استخدامی در این باره باشیم.

حجت‌الاسلام علی ذوعلم در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت حذف و یا جدایی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش از سازمان پژوهش اظهار کرد: پژوهشگاه مطالعات، یک ساختار منسجم و مشخصی دارد و هیچ گاه بحث بر سر انحلال یا حذف آن نبوده، بلکه بحث وابستگی تشکیلاتی آن مطرح بوده که اکنون برجسته شده است.

وی افزود: این انتظار از اعضای هیئت علمی و پژوهشگران پژوهشگاه مطالعات وجود دارد که کمک حال  برنامه درسی باشند؛ پژوهشگاه پشتوانه پژوهشی کل آموزش و پرورش است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور با بیان اینکه بنده واقعاً درباره اینکه پژوهشگاه مطالعات ذیل سازمان پژوهش بماند یا از آن جدا شود موضع خاصی ندارم گفت: باید منتظر تصمیم نهایی سازمان امور اداری استخدامی در این باره باشیم.

ذوعلم همچنین از راه اندازی دو دفتر جدید در سازمان پژوهش در صورت تصویب در سازمان اداری استخدامی خبر داد و گفت: راه اندازی این دو دفتر در واقع یک بازآرایی تشکیلاتی برای زمینه سازی اجرای کامل برنامه درسی است.

وی ادامه داد: یک دفتر به عنوان دفتر پژوهش و برنامه‌ریزی حوزه های یادگیری شکل خواهد گرفت و ۱۱ حوزه تربیتی در آن ساماندهی می‌شود و هر حوزه تشکیلات علمی خاص خودش را خواهد داشت. دیگری دفتر هماهنگی و طراحی دوره‌های تحصیلی است که نگاه جامعی به دوره ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم نظری و متوسطه دوم فنی و حرفه‌ای دارد و تلفیق برنامه‌های حوزه تربیت در هر کدام از دوره‌های تحصیلی با توجه به تعریفی که از مدرسه تراز داریم از این طریق لحاظ می‌شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور افزود: این طرح نیز در حال برسی کارشناسی است و باید پس از طی مسیرهای اداری لازم در آموزش و پرورش، با سازمان اداری استخدامی هم وارد گفت و گو شویم.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA