بطحائی فردی سخت‌کوش، انقلابی و معتقد به تحول بود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی؛  دومین نشست کارشناسی سازمان با موضوع «تبیین منطق و فرآیند بازآرایی تشکیلات» در سالن اجتماعات سازمان با حضور ریاست سازمان، معاونت ها، مدیران و کارشناسان دفاتر تالیف و پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در سالن اجتماعات برگزارگردید.

حجت‌الاسلام ذوعلم در این جلسه،  با اشاره به شرایط فعلی وزارتخانه و تاکید بر اینکه تغییرات مدیریتی نباید خللی در کار ایجاد کند، اظهار کرد: متاسفانه آقای بطحایی کناره‌گیری کرد، ایشان فردی سخت‌کوش، انقلابی و معتقد به تحول بود. وی بسیار صریح و با قدرت در مقابله با سند 2030 موضع گیری نمود و از ارزش های اسلامی و انقلابی دفاع کرد که برخی از این اقدام خوششان نیامد. البته مجموعه آموزش و پرورش از کناره‌گیری ایشان راضی نبودند.

وی ادامه داد: گام های مهمی مانند طرح بوم و مدرسه محوری در زمان وزارت ایشان تبیین و آغاز شد که امیدواریم از این پس نیز این طرح ها تداوم داشته باشد. در حال حاضر سازمان پژوهش مسئول شورای راهبری طرح بوم است و باید راهنمای اجرای طرح را برای دوره های مختلف در مدارس دخترانه و پسرانه تدوین شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به تغییر و تحولات و جابه جایی مدیران، بیان کرد: این جابجایی ها نباید لطمه‌ای به کار ما بزند. ما در حال حاضر مشغول آماده‌سازی برنامه درسی و تهیه ملزومات آن از قبیل کاغذ برای سال 99 هستیم.

وی با تاکید بر اینکه باید در راستای بهره مندی از اجرای کامل برنامه درسی و به اقتضای اسناد بالا دستی در طراحی ساختار جدید برای سازمان به یک اقناع حداکثری برسیم و در معاونت توسعه و پشتیبانی این کار به جدیت در حال پی گیری است، گفت: آنچه امروز داریم کافی نیست و موضوعی که در سند نقشه جامع علمی کشور نیز بر آن تاکید شده است؛ لزوم عدم تفکیک بین نظر و عمل است.

1
امتیاز: 1 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA