حجاب، یکی از مهمترین جلوه های تقوای الهی است

حجاب و عفاف یک حکم پرحکمت الهی است

حجت‌الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران در یکی از خطبه‌های نماز جمعه تهران، با اشاره به اینکه مسئله حجاب و عفاف یک حکم پرحکمت الهی است، گفت: حجاب و عفاف یک حکم مترقی، بدیع و ریشه دار برای تأمین سعادت انسانهاست و در همه ادیان جاری و مورد اقبال همه امت‌ها است و نص صریح و مؤکد قرآن کریم و فرمان الهی است.

وی با بیان اینکه حجاب جسم زن را برای تجلی حقیقت‌های انسانی و زیبایی‌های فکری و اخلاقی او محجوب می‌کند، گفت: زنان مؤمن، با حجاب خود ثابت می‌کنند که طعمه مردان هوس باز نیستند و اجازه نمی‌دهند که به آنان نگاه ابزاری شود.

ورود حریم خصوصی به محیط عمومی آسیب زاست

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اگر حریم خصوصی وارد محیط عمومی و یا محیط عمومی وارد محیط خصوصی شود آسیب زاست، تصریح کرد: حجاب و عفاف، مرزهای حریم خصوصی و عمومی را در زندگی انسان تعریف می‌کند و ساخت و صیانت خانواده به موضوع عفاف و حجاب گره خورده است.

وی با بیان اینکه حجاب جسم زن را برای تجلی حقیقت‌های انسانی و زیبایی‌های فکری و اخلاقی او محجوب می‌کند، گفت: زنان مؤمن، با حجاب خود ثابت می‌کنند که طعمه مردان حوس باز نیستند و اجازه نمی‌دهند که به آنان نگاه ابزاری شود.

حجت الاسلام حاج علی اکبری تاکید کرد: دستگاه استکبار جهانی برای شکستن اراده ملت ما و رخنه در اراده ملی آنان وارد شده است و نمادهای هویتی ما را نشانه رفته است.

هدف خدشه به حیای ایرانی، گسست خانواده است

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: مردمان جهان، ملت ما را به عنوان ملتی عفیف، نجیب و خانواده دوست می‌شناسند و دشمن می‌داند که اگر حیای ایرانی را هدف قرار دهد، خانواده را مورد هدف قرار داده است و بر این اساس این مسئله را یکی از راهبردهای اصلی خود قرار داده‌اند و آنها که خود سالهاست که با تمام پوست، خون و وجودشان از دست دادن خانواده را به علت ولنگاری تجربه کرده‌اند، بدنبال آن هستند که این رویه را در کشور ما هم پیاده کنند اما راه به جایی نخواهند برد.

وی با اشاره به اینکه دشمن جمع بندی کرده است که برای مهار قدرت ایران باید مردم این کشور آلوده به بی بند و باری شوند، ادامه داد: بنابراین در این میدان خطیر، حجاب و عفاف زنان و دختران و البته حجاب و عفاف پسران و مردان را به عنوان نماد اصلی هویت برافراشته ملت ما در دستور کار خود قرار داده‌اند که جامعه ما باید وارد فضای جدیدی برای مقابله با این مسئله شود.

حجاب و عفاف، سنگر هویتی ملی ما است

حجت الاسلام حاج علی اکبری با تاکید بر اینکه حجاب و عفاف سنگر هویتی ملی ما است، اظهار داشت: کسانی که حجاب و عفاف را در حد یک مسئله شخصی تقلیل می‌دهند، در مسیر دشمن گام بر می‌دارند و ما نیازمند تعاون ملی برای مقابله با این تصمیم خطرناک استکبار جهانی هستیم.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: امید اسلام و انقلاب برای گام دوم انقلاب اسلامی، جوانان هستند که باید در این عرصه خطیر وارد شوند و به موضوع حجاب به عنوان میراث مادری خود توجه داشته باشند و اگر در این زمینه سوالی دارند، بپرسند و اگر غافل هستند خود را متنبه کنند.

 

متن کامل بیانات ایشان در نماز جمعه مورخ 31 خردادماه 1398 را میتوانید در اینجا دریافت فرمایید.

 

5
امتیاز: 5 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA