موافقت دولت برای تامین کاغذ کتب درسی با ارز دولتی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، علی ذوعلم درباره مشکل تامین کاغذ برای چاپ کتب درسی گفت: برای چاپ کتب درسی سال تحصیلی 1400-1399 باید از اوایل مهر سال جاری و بتدریج کاغذ به شرکت‌های چاپ‌کننده برسد. معمولا چاپ کتب را چندماه زودتر شروع می کنیم. حدود 142 میلیون جلد کتاب برای سال تحصیلی 1400-1399 نیاز داریم؛ یعنی روزانه 500 هزار جلد کتاب باید در دو چاپخانه چاپ شود. بنابراین باید از چند ماه قبل، کاغذها تامین شده باشد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی افزود: سازمان پژوهش در فروردین برای کاغذ سال آینده تدابیری اندیشیده بود و ما مکاتباتی را از سال قبل شروع کردیم. از جمله اینکه مکاتباتی با معاون اول رئیس جمهور صورت گرفته، ضمن اینکه وزیر سابق آموزش و پرورش نیز پیگیری‌هایی انجام داده و این موضوع با سرپرست آموزش و پرورش نیز مطرح و مکاتباتی انجام گرفته است.

ایشان با بیان اینکه ستاد اقتصادی دولت کاملاً موافق استفاده این سازمان برای تامین کاغذ کتب درسی با ارز دولتی است گفت: ما کم‌کم زمان را از دست می‌دهیم و باید سریعتر در این باره تصمیم گیری و مصوبه مربوط به ما ابلاغ شود. چرا که اول مهر سال 99 اگر در جایی کتاب به دست دانش‌آموزی نرسد همه از سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی مطالبه می‌کنند و ما باید پاسخگو باشیم.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA