نشست مشترک سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

نماینده امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در نشستی با مدیرکل همکاری‌های علمی و دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی زمینه های همکاری مشترک را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، نشست بررسی زمینه های همکاری مشترک جهت توسعه ارتباط و تعامل با مراکز علمی دانشگاهی خارج از کشور، 16 مرداد ماه در دفتر مدیر کل معاون علمی دانشگاهی سازمان ارتباطات اسلامی برگزار شد.

مصطفی حسن نژاد مسئول روابط بین الملل سازمان پژوهش در این نشست ضمن معرفی ساختار تشکیلاتی، اهداف و ماموریت های این سازمان اعلام کرد: سازمان پژوهش علاقه مند توسعه تعامل با دانشگاه ها و مجامع علمی خارج از کشور جهت برقراری تعاملات علمی است.

وی ادامه داد: امید واریم با بهره گیری از ظرفیت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی زمینه ی تبادل دانش و تجربه در حوزه علوم فرهنگی، اجتماعی و نظام های تعلیم و تربیت با اساتید دانشگاه ها و افراد صاحب نظر از طریق برگزاری بزم های اندیشه بین المللی  و بازدید هیات های دانشگاهی فراهم گردد.

حسن نژاد تاکید نمود: این سازمان آماده ی  بهره مندی از ظرفیت رایزنان فرهنگی کشور جمهوری اسلامی ایران برای بیان تجارب زیسته خود در کشورهای خارجی است.

در ادامه این نشست دکتر محسن شجاع خانی مدیر کل همکاری های علمی و دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطا ت اسلامی از تشکیل نشست ابراز خوشحالی نمود و ضمن اعلام آمادگی برای شروع همکاری با سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در توضیح بخشی از ظرفیت های فعالیت مشترک این سازمان اعلام کرد: این سازمان از طریق رایزنان فرهنگی امکان برقراری ارتباط مراکز علمی و دانشگاهی با دانشگاه های خارج از کشور جهت همکاری های علمی را  داشته  می تواند حضور هیات های دانشگاهی از کشورهای خارجی در مراکز علمی و دانشگاهی را تسهیل نماید.

وی افزود: در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی این ظرفیت وجود دارد زمینه انعقاد تفاهم نامه های همکاری فی مابین بین دانشگاه های خارجی و داخلی و اعطای فرصت های مطالعاتی به اساتید خارجی علاقه مند به مطالعات ایران شناسی، اسلام شناسی و آموزش زبان فارسی را فراهم نماید.

شجاع خوانی ادامه داد: این سازمان سالانه برای اساتید و هیات های دانشگاهی دوره های کوتاه مدت ایران شناسی، اسلام شناسی برگزار می نماید.

در انتهای جلسه طرفین پیشنهاد نمودند:رایزنی های اولیه جهت بازدید هیات های دانشگاهی از کشورهای آفریقای جنوبی، تایلند، فیلیپین در نیمه دوم مهرماه در ایران صورت پذیرد.

همچنین زمینه برگزاری یک نشست بزم اندیشه بین المللی با حضور یکی از اساتید دانشگاه های کشور اسپانیا که دارای تالیفات و مقالات زیادی در زمینه ایران شناسی و اسلام شناسی بوده و مسلط به زبان فارسی است، فراهم شده و از رایزن فرهنگی سابق ایران در اسپانیا نیز برای بیان تجارب زیسته خود در کشور محل ماموریت خود دعوت به عمل آید.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA