اخبار

برگزاری کلاس های رشته فنی و حرفه ای با رعایت پروتکل های بهداشتی

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت:برای سال آینده یعنی سال تحصیلی 1400-1401 بنای جدی داریم و مقدمات آن را شروع کردیم چه کرونا باشد چه نباشد تولید محتوا‌های الکترونیکی خواهیم داشت.

انتصاب سه مدیرکل معاونت برنامه ریزی درسی و تولید بسته های تربیت و یادگیری

احکام مدیرکلی سه نفر از همکاران سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی که پیش از این به عنوان سرپرست دفتر فعالیت داشتند، به ایشان اعطا شد.

دبیر یازدهمین جشنواره دوسالانه عکس رشد منصوب شد

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی طی ابلاغی پرویز قراگوزلی را به سمت دبیری یازدهمین جشنواره دوسالانه عکس رشد منصوب کرد.

مشاور امور بانوان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی منصوب شد

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در ابلاغی اکرم عینی را به سمت «مشاور رئیس سازمان در امور بانوان» منصوب کرد.

وزیر آموزش و پرورش روز خبرنگار را به فعالان عرصه رسانه تبریک گفت
وزیر آموزش‌وپرورش در 17 مرداد ماه و روز خبرنگار با صدور پیامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی، این روز را به فعالان عرصه رسانه تبریک گفت.
 
خبرنگار، خبرگی می آفریند

دکتر حسن ملکی و هیات همراه طی بازدیدی به مناسبت گرامی داشت روز خبرنگار از کوشش‎ های خبرنگاران خبرگزاری دانشجو تقدیر کرد.

کتابشناسی غدیر منتشر شد

"الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا. سوره مائده، آیه3"

 "امروز (روز غدیر خم) دین شما را به حد کمال رساندم و نعمتم را بر شما تمام کردم و اسلام را بعنوان دین برای شما پسندیدم".

برگزاری آئینِ «سلام خبرنگار» توسط وزارت آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش در آستانه‌ی روز خبرنگار، به رسم سپاس، آئینِ «سلام خبرنگار» را برگزارکرد.

همکاری با ناشران غیردولتی مطالبه قانون است

پایگاه خبری- تحلیلی معلمان ایران "صدای معلم"، یادداشتی را در نقد نشست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با جمع محدودی از اعضای انجمن فرهنگی ناشران آموزشی و تعدادی از تولیدکنندگان محصولات آموزشی غیرمکتوب منتشر کرد؛ این گزارش پاسخی به نوشتار مذکور است.

انتشار کتاب "آموزه‌های غیر منطقی"

کتاب «آموزه‌های غیر منطقی (چگونه منطقی نباشیم!)» نوشته عبدالعظیم کریمی با هدف آشنایی‌زدایی از فضای فکری معمول و نگرش به مسائل روزمره از سوی انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

فنی و حرفه ‎ای لباسی به قامت تربیت

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بوم اندیشی، بومی اندیشی، بومی سازی را معیارهای طراحی برنامه ‎های درسی برشمرد و تأکید کرد که لباس مهارت های فنی و حرفه ای باید به قامت تربیت دوخته شود.

تحقیق در مورد عید غدیر خم

در سال دهم هجرت پیامبر (ص) از طرف خداوند مأمور شدند تا دو مسئله مهم دین اسلام را به مردم ابلاغ نمایند و آن دو مسئله عبارت بودند از حج و ولایت و خلافت دوازده امام (ع). پس از این اعلان مردم با عجله آماده خروج از مکه شدند. بعد از اینکه افراد به محل غدیر خم رسیدند پیامبر بر روی منبری که در زیر درخت کهنسالی که در آنجا بود ساخته بودند رفت و سپس دستور داد تا امیرالمومنین (ع) را فراخواندند و دستور دادند بالای منبر پیامبر و دست راست آن حضرت بایستد، پس پیامبر منتظر ایستادند تا مردم کاملاً جمع شدند و آنگاه خطابه رسمی خود را بیان نمودند.

لزوم همکاری وزارت آموزش و پرورش برای تربیت نیروی ماهر در بخش راه و شهرسازی
وزیر آموزش‌وپرورش در برنامه گفتگوی هفته که با حضور وزیر راه و شهرسازی و اعضای شورای معاونان برگزار شد از آمادگی آموزش‌وپرورش برای تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر در بخش راه و شهرسازی و ساختمان خبر داد، گفت: وزارت راه و شهرسازی زمین‌های مناسب برای ساخت مدرسه در اختیار خیرین مدرسه‌ساز قرار دهد.
تقدیر از همکاری 2 هزار نفر از فرهنگیان فعال در جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

در آستانه پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، ‌از همکاران افتخاری چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در 11 استان کشور تقدیر شد.

دانش‌آموزان میان پایه برای سفارش کتاب تا 20 مرداد فرصت دارند

دانش‌آموزان میان پایه که تاکنون موفق به ثبت سفارش کتابهای درسی نشده‌اند از امروز تا 20 مرداد می‌توانند نسبت به ثبت سفارش اینترنتی کتاب‌های درسی اقدام کنند.

انتصاب دکتر ملکی به عنوان «عضو شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت»

در ابلاغی از سوی وزیر آموزش و پرورش، دکتر حسن ملکی به عنوان عضو شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وزارت آموزش و پرورش منصوب شد.

تدوین بسته‎‌های آموزش مجازی برای شرایط زرد و قرمز کرونایی، دستور کار سازمان پژوهش

جلسه بحث و بررسی آماده سازی بسته‌های آموزشی مجازی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در شرایط زرد و قرمز کرونایی برگزار و جداول مدنظر مورد ارزیابی قرار گرفت.

«آموزش همراه با تولید» بستر تحقق جامعه کار آفرین
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی گفت: آموزش همراه با تولید در هنرستان‌ها بستر رشد شتابان اقتصادی و نماینگر جامعه کار آفرین است.
قرارگرفتن همه مدارس استان زنجان تحت پوشش اینترنت

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش زنجان در جلسه قطبی کارگروه ساماندهی نیروی انسانی مناطق گفت: همه مدارس استان زنجان در سال تحصیلی جدید تحت پوشش شبکه اینترنت خواهد بود.

موکول شدن نشست "واکاوی سند 2030 از منظر حکمرانی، علم و نظم تمدنی" به زمانی دیگر

بنا بر تأکیدات رییس جمهور و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و در خصوص رعایت حداکثری پروتکل‎های بهداشتی  و ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمع، برگزاری نشست "واکاوی سند 2030 از منظر حکمرانی، علم و نظم تمدنی" به زمان دیگری موکول شد.