برای اول مهر و آغاز سال تحصیلی جدید مشکلی نداریم

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دکتر علی اصغر فانی در ششمین نشست شورای اداری استان هرمزگان گفت: دوره متوسطه از این به بعد به جای چهار سال، سه ساله خواهد شد، به عبارتی برای یک چهارم نیروی انسانی دوره متوسطه از این به بعد کار نیست و این دور از شان معلم است که کار نداشته باشد. یکی از مشکلات ما نیز همین موضوع است که از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا از نیروی مازاد متوسطه در دوره متوسطه اول و ابتدایی استفاده کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه از چاپ 130 میلیون جلد کتاب درسی برای سال تحصیلی جدید خبر داد و بیان کرد: برای چاپ این تعداد کتاب حداقل به 14 ماه وقت نیاز داریم و هم اکنون کتابهای سال تحصیلی 95 زیر چاپ است تا به سال آینده برسد.

فانی افزود: از بهمن ماه سال گذشته اقدامات آغاز سال تحصیلی 94 را کلید زدیم و مجموعه آموزش و پرورش با حجم سنگین کار در استانها و شهرستانها و ستاد وزارتخانه مشغول به کار هستند و ساماندهی نیروی انسانی، پاسخگویی به نقل و انتقال معلمان و تجهیز مدارس و چاره اندیشی برای مشکلاتی همچون طرح‌های مسکن مهری که ساخته شده اما برای آن مدرسه احداث نشده، برای سال تحصیلی جدید صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: با برنامه ریزیهایی که انجام دادیم برای اول مهر سال جاری و آغاز سال تحصیلی جدید مشکلی نداریم و توزیع کتابهای درسی نیز از 15 شهریور ماه آغاز و ساماندهی نیروی انسانی نیز بدون مشکل صورت گرفته تا سال تحصیلی با کیفیتی داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از چهار سال پیش که مدارس ابتدایی شش کلاسه شد، آن حرکت هم اکنون به دوره متوسطه دوم رسیده و ما امسال کلاس اول دبیرستان نخواهیم داشت، ادامه داد: دوره متوسطه از این به بعد به جای چهار سال، سه ساله خواهد شد که این به معنای این است که برای یک چهارم نیروی انسانی دوره متوسطه از این به بعد کار نیست و این دور شان معلم است که کار نداشته باشد و یکی از مشکلات ما نیز همین موضوع است که از مدتها پیش برنامه ریزی کرده‌ایم تا از نیروی مازاد متوسطه در دوره متوسطه اول و ابتدایی استفاده کنیم.

فانی با تاکید بر اینکه برای بازگشایی مدارس باید تمامی ادارات و سازمانها کمک کنند، تصریح کرد: ما نیازمند مشارکت همه هستیم و آموزش و پرورش بدون کمک و مشارکت سایر دستگاه ها قادر به ارائه خدمات مطلوب نیست.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA