اخبار

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش با صدور پیامی درگذشت والده ماجده آقای حدادی معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی شهر تهران را تسلیت گفتند. 

چهارشنبه 22 آذر 96

دفتر تالیف کتب فنی و حرفه ای از انتشار کتاب «کارگاه نوآوری و کارآفرینی» با رویکرد تلفیقی از مباحث معرفت دینی و فنی و حرفه ای ویژه دانش آموزان پایه یازدهم خبر داد.

چهارشنبه 22 آذر 96

یک پژوهشگر و استاد دانشگاه اظهار داشت: فرهنگ منابع کمک آموزشی و کمک درسی بر نظام تعلیم و تربیت رسمی ما سایه افکنده، به گونه‌ای که نظام آموزشی فرع، و نظام کمک درسی اصل شده است.

چهارشنبه 22 آذر 96

سرگروه داوران آثار پیش دبستانی اظهار کرد: بازنگری در شاخص‌های تولیدات دوره پیش‌دبستانی ضروری است.

چهارشنبه 22 آذر 96

شورای هماهنگی علمی سازمان پژوهش چکیده یک تحقیق با عنوان« بررسی تاثیر نظام موجود جبران خدمات معلمان بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان» را منتشر کرد.

چهارشنبه 22 آذر 96

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از انتشار نتایج بدون پژوهش انتقاد کرد.

چهارشنبه 22 آذر 96

دکتر محمدیان در دیدار با اساتید و دانشجویان دانشگاه الزهراء(س): برنامه درسی ملی به عنوان یکی از زیرنظام های سند تحول  برای اولین بار در کشور در سازمان پژوهش تدوین شد.

چهارشنبه 22 آذر 96

طی حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش «فاضل نظری» به سمت مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منصوب شد.

چهارشنبه 22 آذر 96

«امور اداری» دربرگیرنده مشاغلی است که متصدیان آن تحت نظارت مقام مافوق در بررسی‌های مربوط به بهبود مدیریت و پیشبرد اهداف سازمان طبق روش‌های تعیین شده، کمک می‌کنند.

چهارشنبه 22 آذر 96

زنگ پژوهش با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و برخی معاونین اداره کل در محل دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی نواخته شد.

چهارشنبه 22 آذر 96

سرپرست پژوهشگاه مطالعات آموزش‌وپرورش مسیر پژوهشگری را از طریق آموزش‌وپرورش دانست و دانشگاه پژوهشگر را نتیجه تربیتِ دانش‌آموز پژوهشگر دانست.

سه شنبه 21 آذر 96

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به نقش بسیار مهم رسانه‌ها در دنیای امروز، خاطر نشان کرد: مأموریت‌های مدرسه و کتاب‌های درسی باید بازنگری شود.

سه شنبه 21 آذر 96

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی: کتاب‌های آموزشی و کمک درسی غیراستاندارد، نه تنها در امر آموزش اخلال می کنند، بلکه هدف‌های سند تحول را نشانه گرفته‌اند.

سه شنبه 21 آذر 96

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در مراسم تجلیل از دانش آموزان پژوهشگر کشور گفت: پژوهش در آموزش و پرورش یکی از موضوعات اصلی است.

سه شنبه 21 آذر 96

در دومین روز از هفته پژوهش دکتر محمدیان با حضور در کلاس درس«تفکر و پژوهش» با معلم کلاس و دانش آموزان به گفتگو پرداخت.

سه شنبه 21 آذر 96

وزیر علوم در مراسم تجلیل از دانش آموزان پژوهنده گفت: درِ پارک‌های علم و فناوری را به روی دانش‌آموزان باز می کنیم. زیرا این رفت و آمدها در توسعه نگاه آنها به علم مؤثر و مفید است.

سه شنبه 21 آذر 96

وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه برنامه حذف کنکور در دستور کار است، افزود: مباحث مطرح شده در خصوص گردش‌ مالی آموزشگاها مربوط به سازمان سنجش آموزش کشور نیست.

سه شنبه 21 آذر 96

برترین دانش‌آموزان پژوهشگر کشور توسط وزرای آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری تجلیل شدند.

سه شنبه 21 آذر 96

با حضور 2 وزیر از21 دانش آموز برگزیده جشنواره پژوهش وفناوری، 7 دانش آموز ابتدایی، 7 دانش آموز دوره اول و 7 دانش آموز دوره دوم متوسطه کشور با اهداء  لوح و جوایز تقدیر به عمل آمد.

سه شنبه 21 آذر 96

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش از برگزاری ۲۲مین برنامه از طرح «سازمان و یک روز با درهای باز» در روز چهارشنبه ۲۲ آذرماه خبر داد.

دوشنبه 20 آذر 96