اخبار

برگزاری نشست هم اندیشی جشنواره عکس رشد و بیان برخی چالش ها

نشست هم اندیشی یازدهمین دوره جشنواره عکس رشد برگزار و برخی چالش ها بیان شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، نشست هم اندیشی(نقد و بررسی)جشنواره عکس رشد با حضور صاحبنظران حوزه عکس و عکاسی در سازمان پژوهش برگزار شد.

در این نشست تعدادی از عکاسان صاحب نام کشور که برخی از آنها سابقه داوری در جشنواره عکس رشد را هم در کارنامه داشتند، صریح و شفاف به بیان نظرات پرداختند و راهکارهایی هم در جهت ارتقاء سطح این جشنواره و از میان برداشتن برخی مشکلات نیز ارائه گردید.

نشست شورای مدیران بسیج پایگاه شهید موسوی برگزار شد

نشست شورای مدیران پایگاه بسیج شهید موسوی در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، سومین نشست شورای مدیران پایگاه بسیج شهید موسوی امروز دوشنبه 28 مردادماه در اتاق جلسات حوزه ریاست با حضور همه اعضا برگزار شد.

این جلسه با با صلوات بر محمد و آل محمد (صلی ‏الله‏ علیه‏ وآله‏ و سلم) و تبریک عید سعید غدیر خم، عید ولایت امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب علیه‏ السلام آغاز شد و حاضرین به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بخش‌های روسی، اسپانیولی و فرانسوی KHAMENEI.IR آغاز به کار کرد

با حضور رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران، از بخش‌های روسی، اسپانیولی و فرانسوی پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رونمایی شد.

حفظ و تفسیر موضوعی قرآن متناسب با سن و نیاز دانش آموزان و گسترش دارالقرآن‌ها هدف‌گذاری می‌شود

سرپرست وزارت آموزش ‌و پرورش گفت: حفظ و تفسیر موضوعی قرآن کریم متناسب با سن و نیاز دانش آموزان و گسترش کمی و کیفی دارالقرآن‌ها در آموزش ‌و پرورش هدف‌گذاری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، سید جواد حسینی در آیین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان دختر سراسر کشور  در مشهد مقدس اظهار کرد: سه موضوع مهم این اختتامیه که شرکت مکانی، موضوع شرکت و جریان فرهنگی است و سه کلیدواژه کره مذاب، قنات و مدد را برای شما دانش آموزان توضیح خواهم داد.

اعضای هیات مدیره کانون بازنشستگان سازمان پژوهش مشخص شدند

انتخابات هیات مدیره کانون بازنشستگان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار و اعضای آن مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، جلسه انتخابات (نوبت دوم) هیات مدیره و بازرسان کانون بازنشستگان این سازمان امروز یکشنبه 27 مردادماه در سالن اجتماعات با حضور نماینده وزارت کشور آقای پوراکبر برگزار شد که در پایان عباس قامتی، هوشنگ خواجه نوری، علی دادخواه، فتح اله فروغی، ابراهیم آزاد، مجتبی مقصودی و کاظم جره به عنوان اعضای جدید هیات مدیره کانون معرفی شدند.

اعلام نتایج تغییر دوره کارکنان استانی در سال 98 توسط معاون پژوهش و برنامه ریزی کردستان

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان از اعلام نتایج تغییر دوره کارکنان در سال 98 خبر داد.

ضرورت تاسیس مرکز آموزش بین المللی سازمان پژوهش در مدرسه دارالفنون

معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بر ضرورت تاسیس مرکز آموزش بین المللی در مدرسه تاریخی دارالفنون تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذوعلم در جلسه شورای مدیران سازمان که امروز شنبه 26 مردادماه برگزار شد ضمن تبریک ایام عید غدیر و سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی در خصوص فعالیت های مدرسه تارخی دارالفنون اظهارداشت: این مدرسه توسط یکی از بزرگ مردان تاریخ یعنی امیرکبیر پایه ریزی شد و نیاز است که در این زمانه برای احیای نام، اندیشه و شخصیت علمی او تلاش وافری صورت پذیرد.

منابع لازم جهت انجام امور تحولی تامین و پرداخت خواهد شد

مدیر طرح وبرنامه وامورمالی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اظهارکرد: منابع لازم برای انجام امور تحولی در چارچوب برنامه های مصوب سازمان تامین وپرداخت خواهد شد.

طرح‌های رنگارنگ و هویت یابی ناقص شغلی و تحصیلی

در نظام آموزشی فعلی و با مدل هدایت تحصیلی جاری در آن، عملا باید گفت مسیر هدایت شغلی و تحصیلی از آغاز دچار بحران است و آینده نیروی کار در کشور چشم انداز خوبی نخواهد داشت.

آغاز به کار هیأت انتخاب چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

اعضای هیأت انتخاب چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با ارزیابی آثار بخش بین‌الملل از 19 مردادماه کار خود را شروع کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از دبیرخانه چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، وحید گلستان دبیر این دوره جشنواره در این خصوص گفت: اعضای هیئت انتخاب این دوره از جشنواره کار خود را به طور رسمی آغاز نموده و ارزیابی آثار تا اواخر شهریورماه ادامه خواهد داشت.

هنر ناشی از خلاقیت؛ بسیار برتر و ارزشمندتر از هنر اکتسابی و تقلیدی است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، هنر ناشی از خلاقیت دانش آموزان را بسیار برتر و ارزشمندتر  از هنر های اکتسابی و تقلیدی دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذوعلم در آئین اختتامیه جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان برگزیده سراسر کشور که با حضور بیش از یک هزار نفر در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران برگزارشد، اظهار کرد: دانش آموزان باید خود را برای فردایی بهتر و روشن تر آماده کنند و در این زمینه تمام تلاش خود را به کار گیرند.

استقرار حوزه‌های تربیت و یادگیری گامی مهم درجهت اجرای کامل برنامه درس ملی

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اظهارداشت: استقرارحوزه های تربیت و یادگیری یک گام مهم در جهت اجرای کامل برنامه درس ملی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دکتر حسن ملکی مشاور و دستیار رئیس سازمان در ابتدای جلسه معارفه سرپرستان حوزه های تربیت و یادگیری  ضمن تشکر از افرادی که این مسئولیت سنگین را پذیرفتند گفت: این عزیزان همه افراد با سابقه بالای علمی، اساتید دانشگاه  و اساتید حوزه هستند و می توانند کمک شایانی به این سازمان کنند.

سرپرستان حوزه‌های تربیت و یادگیری معرفی شدند

 معاون وزیر رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در احکام جداگانه ای سرپرستان 11 حوزه تربیت و یادگیری را منصوب کرد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذوعلم در احکام جداگانه ای سرپرستان حوزه های تربیت و یادگیری را منصوب کرد و در جلسه ای که امروز  چهارشنبه 23 مرداد در این سازمان برگزار شد این احکام به مسئولان این حوزه ها ارائه گردید.

  اسامی سرپرستان حوزه های مختلف تربیت و یادگیری به شرح زیر است:

کیفیت آموزشی، عدالت آموزشی و پوشش تحصیلی سه اصل مورد تاکید است

معاون پژوهشی آذربایجان شرقی گفت: کیفیت آموزشی، عدالت آموزشی و پوشش تحصیلی سه اصل مورد تاکید بوده و تمام تلاش مجموعه تحقق این سه مقوله است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از استان آذربایجان شرقی؛ کامیار قهرمانی فرد گفت: برای حل چالش نیروی انسانی آموزش و پرورش نیازمند برنامه ریزی، ادبیات مشترک، هماهنگی بین بخشی و کمک تمام ادارات ذینفع هستیم. کیفیت آموزشی، عدالت آموزشی و پوشش تحصیلی سه اصل مورد تاکید اداره کل بوده و تمام تلاش مجموعه تحقق این سه مقوله است.

برای همکاری با ناشران بخش خصوصی، بیش از هر زمان دیگری آماده‌ایم

دبیر هفدهمین جشنواره کتاب رشد درهم‌اندیشی با برخی ناشران گفت: آمادگی سازمان پژوهش برای همکاری با ناشران بخش خصوصی، بیش از هر زمان دیگری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مسعود فیاضی در این نشست که به منظورهم‌اندیشی با ناشران آموزشی از جمله محراب قلم، مبتکران، قلم‌چی، مرآت، قدیانی، کانون پرورش فکری، انتشارات مدرسه، مرآت دانش و ... برگزار شد گفت:« بحث چند تألیفی و برون‌سپاری تدوین کتاب‌های درسی و تولید بسته آموزشی با همراهی ناشران توانمند بخش خصوصی، در سازمان بسیار جدی است.»

فراخوان دوره آموزشی تربیت مدرس برنامه درسی ملی

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی دوره آموزشی تربیت مدرس برنامه درسی ملی را در سطح ملی برگزار می نماید.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، برنامه درسی ملی به عنوان یکی از زیر نظام های اصلی سند تحول بنیادین وبه منزله نقشه جامع یادگیری، زمینه ایجاد تحول همه جانبه، گسترده وعمیق در مفاهیم ومحتوای آموزشی را فراهم می آورد. این برنامه تحول آفرین با تدارک فرصت های تربیتی متنوع وجامع، در صدد است تاامکان کسب شایستگی های لازم جهت درک واصلاح موقعیت بر اساس نظام معیار اسلامی توسط دانش آموزان را میسر سازد .

تمدید مهلت ارسال آثار به همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی

دبیرخانه علمی و پژوهشی همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی مهلت ارسال آثار را تا 31 شهریورماه تمدید کرد.

پایداری نظام تعلیم و تربیت با تکیه بر سند تحول بنیادین محقق شده است

مشاور وزارت آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین اظهارداشت:این سند، فلسفه اصلی و اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه تعلیم و تربیت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از روابط عمومی استان اصفهان، اختتامیه دوره ضمن خدمت مدیران شهرستان نجف آباد در استان اصفهان با حضور رضا مددی مشاور وزارت آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین، سخایی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولین آموزش و پرورش استان و منطقه برگزار شد.

شنیدن صدای دیگران، نخستین گام هفدهمین جشنواره کتاب رشد است

دبیر هفدهمین جشنواره کتاب رشد عنوان کرد: شنیدن صدای دیگران، نخستین گام هفدهمین جشنواره کتاب رشد است.

مهمترین چالش های آموزش و پرورش در سازمان پژوهش بررسی شد

هشتمین جلسه از سلسله درس گفتارهای مبانی نظری سند تحول بنیادین با موضوع مهمترین چالشهای آموزش وپرورش در فلسفه تربیت رسمی و عمومی برگزار شد.