شهید صارمی، نماد یک خبرنگار متعهد است که تا پای جان به قداست قلم و تعهدش وفادار ماند

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدیان روز گذشته به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد:آگاه سازی و اطلاع رسانی یکی از مسؤولیت های خطیر در زندگی اجتماعی بشر به ویژه در روزگار معاصر است. این مسؤولیت، برخاسته از گرایش فطری انسان و پاسخ به نیاز فطری حس کنجکاوی و جستجو برای کشف حقیقت است.

 وی تصریح کرد: نیازهای فطری در انسان از آغاز تاریخ حیات بشری وجود داشته و خواهد داشت. همانند زیبا گرایی، کمال جویی، خداگرایی و میل به جاودانگی. البته پاسخ به این گرایش ها و نیازها در بین آحاد بشری گاه صحیح و به هنگام نبوده است.

دکترمحمدیان افزود: خبرنگار انسان صاحب صلاحیت حرفه ای است که برای کسب خبر و اشاعه ی آن با جسارت و شجاعت در عرصه های مختلف حیات جمعی بشر وارد می شود و آنچه را که حس اولیه افراد جامعه نمی تواند کسب و دریافت کند، با نکته سنجی و تیز بینی آنها را می بیند و می شنود و با قلم و بیانی شفاف و روشنگر وصریح آمیخته با صداقت به دیگران منعکس می نماید.

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش اضافه کرد: روز هفدهم مرداد ماه که در تقویم کشور ما " روز خبرنگار" نامیده شده، یادآور دلاورمردی های شهید صارمی، نماد یک خبرنگار متعهد است که تا پای جان به قداست قلم و تعهدش وفادار ماند که شایسته ی بزرگداشت و تجلیل از تلاشهای صادقانه ی فعالان این عرصه است.اینجانب صمیمانه این روز را به تمام همکاران خبر نگار و أصحاب خبر در رسانه های مختلف خبری تبریک می گویم و برایشان بهترین ها را در ایام پیش رو آرزو می کنم.

2
امتیاز: 2 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA