اخبار

مداخله در بحران

 اولین نشست کارگروه هماهنگی و کمک‌رسانی به فرهنگیان و دانش‌آموزان استان گلستان با حضور نمایندگانی از؛ 7 استان، دو دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان  و حوزه هایی از وزارت آموزش و پرورش در سازمان پژوهش برگزار گردید.

سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش در نوع مدیریت بحران مناطق سیل زده

نماینده استان  گلستان گفت:324 مدرسه در منطقه آسیب‌دیده‌اند و 32 واحد مدرسه صد در صد تخریب شده‌اند.

دردسرهای سیل برای دانش آموزان و دانشجویان

در کنار همه ی اتفاقات خوبی که به واسطه ی همدلی مردم و یا پای کار آمدن واقعی مسئولین در مدیریت بحران بعد از وقوع سیل رقم خورد، تدابیر وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم برای حمایت از دانش آموزان و دانشجویان درگیر سیل جالب توجه بود که در گزارش زیر به مجموع این اقدامات اشاره خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

سند تحول برای بخش های مختلف نظام تعلیم و تربیت، برنامه ریزی و نسخه درمان دارد

وزیر آموزش و پرورش گفت: بدون وجود نیروی انسانی متخصص، شایسته و با انگیزه، در صورت اجرای سند تحول بنیادین هم هیچ اتفاقی در آموزش و پرروش رخ نمی دهد.

برگزاری اختتامیه چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در شهرستان بدره

اختتامیه چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد به میزبانی شهرستان بدره، در محل کانون شهید مدرس مدیریت آموزش و پرورش برگزار گردید.

حجم کتب درسی، سنگین نیست

از معلم‌ها، خانواده ها و دانش آموزان می‌خواهیم برای ما نامه بنویسند و عنوان کنند که به عنوان مثال حجم یک درس در فلان کتاب زیاد است و می‌تواند کمتر هم بشود یا برعکس.

قیمت کتب درسی سال تحصیلی ۹۸ ـ ۹۹ اعلام شد/تخفیف ۵۰ تا صد درصدی به مناطق محروم و سیل‌زده

بر اساس گزارشاتی که از استان‌ها گرفتیم در ۴ استانی که درگیر سیل هستند تا امروز حدود۵۷ هزار جلد کتاب برای استان‌های مازندران، گلستان، لرستان و فارس ارسال و به صورت رایگان در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است.

ویژه برنامه برگزاری امتحانات مدارس استانهای سیل زده اعلام شد

 به منظور ایجاد تسهیلات آموزشی برای دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده، نحوه برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی 98-97 این مناطق اعلام شد.

وقتی مطالعه و خواندن دغدغه اصلی یک معلم خلاق می شود!

   تیتر مربوط به «اعتیاد» را از لابه لای روزنامه های روی میز بیرون می کشد، دیگری تیتر «گرانی بنزین» و «حذف یارانه ها» را انتخاب می کند. کم کم مباحث مدنظر دانش آموزان و عنوان هایی که به درس تفکر و سبک زندگی مربوط است، از بین صفحات روزنامه ها انتخاب می شود. آموزش معلم آغاز شده است و کلاس درس با مباحثه بچه ها دنبال می شود.

نشست هم اندیشی؛ بومی سازی گام دوم در سازمان

 به گزارش واحد خبر روابط عمومی سازمان، نخستین جلسه بسیج سازمان برگزارشد. در این جلسه اعضای شورای بسیج پیشنهادهایی در جهت تحقق فرمان و بیانیه گام دوم انقلاب مطرح کردند

برگزاری همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش

رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام از برگزاری همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش در قم با برگزاری نشست‌های تخصصی ویژه آثار ارسال به دبیرخانه خبر داد.

جزئیات تغییرات برگزاری دوره‌های ضمن خدمت معلمان

معاون پشتیبانی سازمان پژوهش درباره تغییرات در برگزاری دوره‌های ضمن خدمت معلمان و اجرا به وسیله این سازمان توضیح داد.

فهم قرآن و عمل به آن تأمین کننده سعادت بشر

بسیاری از کج‌روی‌ها، بدفهمی‌ها، ناامیدی‌ها، خیانت‌ها، دشمنی‌ها و تسلیم شدن در برابر طواغیت، به‌علت دوری از قرآن، و معنویت و معرفت ناشی از آن است.

مراسم ختم غلامحسین حیدری معلم ماندگار و معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش

مرحوم مغفور استاد غلامحسین حیدری مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان و معاون پیشین وزارت آموزش و پرورش روز چهارشنبه مورخ 28/1/98 از ساعت  ٤تا30/5 بعد از ظهر در مسجد نور برگزار می شود. 

رعایت زمان آموزش در کلاس درس دانش ‌آموزان

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از مدیران و معلمان مدارس درخواست کرد که زمان آموزش در کلاس درس برای دانش‌آموزان رعایت شود زیرا زمان آموزش برای آنان یک حق‌الناس است.

خدمت رایگان محتوای آموزشی در مناطق آسیب دیده از سیل

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از ارایه خدمت رایگان محتوای آموزشی کتابهای درسی پایه اول تا نهم ویژه دانش آموزان مناطق آسیب دیده از سیل خبر داد.