اخبار

مهلت ثبت سفارش کتاب‌های درسی تا 31 مرداد تمدید شد

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از تمدید مهلت ثبت سفارش کتاب های درسی تا 31 مرداد ماه خبر داد.

اختصاص کد ضمن خدمت به فرهنگیان فیلم‌ساز جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

 

فرهنگیان فیلم‌ساز شرکت کننده در دوره‌های 48 و 49 جشنواره فیلم رشد گواهینامه آموزش فیلم‌سازی دریافت کردند.

ابلاغ فرایند ارزشیابی از مدارس مجری برنامه ویژه مدرسه

 

فرایند ارزشیابی از مدارس مجری برنامه ویژه مدرسه توسط سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به استان‌ها ابلاغ شد.

اولین کنفرانس مجازی بین‌المللی «نقش معرفت دینی در علوم انسانی» برگزار می شود

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با همکاری مراکز علمی و پژوهشی نخستین کنفرانس مجازی بین‌المللی «نقش معرفت دینی در علوم انسانی؛ از گفتگو تا تأسیس علوم دینی» را برگزار خواهد کرد.

توزیع کاغذی و الکترونیک نشریات رشد

 

نظر به اهمیت و نقش توزیع مجلات عمومی و تخصصی رشد در مجموعه گسترده آموزش و پرورش، جلسه تبادل نظر و بررسی شرایط توزیع مجلات در وضعیت پیش‌آمده در شرایط شیوع کرونا برگزار شد.

پیشنهادهای راهبردی ناظر بر فعالیت مدارس در دوره کرونا

بحران جهانی ویروس کرونا، در کنار همه ناملایمات و سختی‌ها، سبب بروز فرصت‌هایی در بخش‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی، بویژه آموزش و پرورش شده است تا بسیاری از کج فهمی‌ها، کج‌اندیشی‌ها و  تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های ناکارآمد به چالش کشیده شده و به حداقل برسد و در عین حال، راه حل‌های روز آمد و نوآورانه‌ای از زیر خروارها مشکلات و موانع پدیدار شود.

برگزاری کلاس‌های رشته فنی و حرفه‌ای با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

 

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: برای سال آینده یعنی سال تحصیلی 1401-1400 بنای جدی داریم و مقدمات آن را شروع کردیم چه کرونا باشد چه نباشد تولید محتوا‌های الکترونیکی خواهیم داشت.

انتصاب سه مدیرکل معاونت برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری

 

احکام مدیرکلی سه نفر از همکاران سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی که پیش از این به عنوان سرپرست دفتر فعالیت داشتند، به ایشان اعطا شد.

دبیر یازدهمین جشنواره دوسالانه عکس رشد منصوب شد

 

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی طی ابلاغی پرویز قراگوزلی را به سمت دبیری یازدهمین جشنواره دوسالانه عکس رشد منصوب کرد.

مشاور امور بانوان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی منصوب شد

 

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در ابلاغی اکرم عینی را به سمت «مشاور رئیس سازمان در امور بانوان» منصوب کرد.

وزیر آموزش و پرورش روز خبرنگار را به فعالان عرصه رسانه تبریک گفت
 
وزیر آموزش‌وپرورش در 17 مرداد ماه و روز خبرنگار با صدور پیامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی، این روز را به فعالان عرصه رسانه تبریک گفت.
 
خبرنگار، خبرگی می‌آفریند

دکتر حسن ملکی و هیأت همراه طی بازدیدی به مناسبت گرامی داشت روز خبرنگار از کوشش‌های خبرنگاران خبرگزاری دانشجو تقدیر کرد.

کتابشناسی غدیر منتشر شد

"الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا. سوره مائده، آیه3"

 "امروز (روز غدیر خم) دین شما را به حد کمال رساندم و نعمتم را بر شما تمام کردم و اسلام را بعنوان دین برای شما پسندیدم".

برگزاری آئینِ «سلام خبرنگار» توسط وزارت آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش در آستانۀ روز خبرنگار، به رسم سپاس، آئینِ «سلام خبرنگار» را برگزار کرد.

همکاری با ناشران غیردولتی مطالبه قانون است

پایگاه خبری- تحلیلی معلمان ایران "صدای معلم"، یادداشتی را در نقد نشست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با جمع محدودی از اعضای انجمن فرهنگی ناشران آموزشی و تعدادی از تولیدکنندگان محصولات آموزشی غیرمکتوب منتشر کرد؛ این گزارش پاسخی به نوشتار مذکور است.

انتشار کتاب "آموزه‌های غیر منطقی"

کتاب «آموزه‌های غیر منطقی (چگونه منطقی نباشیم!)» نوشته عبدالعظیم کریمی با هدف آشنایی‌زدایی از فضای فکری معمول و نگرش به مسائل روزمره از سوی انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

فنی و حرفه ‎ای لباسی به قامت تربیت

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بوم اندیشی، بومی اندیشی، بومی سازی را معیارهای طراحی برنامه ‎های درسی برشمرد و تأکید کرد که لباس مهارت های فنی و حرفه ای باید به قامت تربیت دوخته شود.

تحقیق در مورد عید غدیر خم

در سال دهم هجرت پیامبر (ص) از طرف خداوند مأمور شدند تا دو مسئله مهم دین اسلام را به مردم ابلاغ نمایند و آن دو مسئله عبارت بودند از حج و ولایت و خلافت دوازده امام (ع). پس از این اعلان مردم با عجله آماده خروج از مکه شدند. بعد از اینکه افراد به محل غدیر خم رسیدند پیامبر بر روی منبری که در زیر درخت کهنسالی که در آنجا بود ساخته بودند رفت و سپس دستور داد تا امیرالمومنین (ع) را فراخواندند و دستور دادند بالای منبر پیامبر و دست راست آن حضرت بایستد، پس پیامبر منتظر ایستادند تا مردم کاملاً جمع شدند و آنگاه خطابه رسمی خود را بیان نمودند.

لزوم همکاری وزارت آموزش و پرورش برای تربیت نیروی ماهر در بخش راه و شهرسازی
وزیر آموزش‌وپرورش در برنامه گفتگوی هفته که با حضور وزیر راه و شهرسازی و اعضای شورای معاونان برگزار شد از آمادگی آموزش‌وپرورش برای تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر در بخش راه و شهرسازی و ساختمان خبر داد، گفت: وزارت راه و شهرسازی زمین‌های مناسب برای ساخت مدرسه در اختیار خیرین مدرسه‌ساز قرار دهد.
تقدیر از همکاری 2 هزار نفر از فرهنگیان فعال در جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

در آستانه پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، ‌از همکاران افتخاری چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در 11 استان کشور تقدیر شد.