اخبار

محب و نقّاد رویکرد شایستگی باشیم

نشست هم‌اندیشی و تبادل نظر دفتر برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری فنی و حرفه‌ای و کاردانش با رئیس سازمان پژوهش و برنامه آموزشی برگزار شد.

تکریم همکاران نابینا توسط معاون توسعه منابع و پشتیبانی

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اهدای لوح یادبودی نابینایان شاغل در این سازمان را تکریم نمود.

تجلیل از اقدامات سازمان پژوهش در نشر معارف انقلاب اسلامی در کتاب‌های درسی

در مراسمی با حضور مسؤولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دانشگاه امام حسین (علیه السلام)، از زحمات و تلاش‌های سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در درج متون و معارف انقلاب اسلامی در کتاب‌های درسی تجلیل شد.

پیام تبریک دکتر حسن ملکی به مناسبت حلول ماه ربیع‌الاول

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در پیامی آغاز ماه ربیع‌الاول را تبریک گفت.

معاونان دفتر برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری فنی و حرفه‌ای و کاردانش منصوب شدند

معاون وزیر آموزش و پرورش با صدور ابلاغ‌هایی معاونان دفتر برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری فنی و حرفه‌ای و کاردانش را منصوب کرد.

تربیت ابزار رسیدن به توسعه در سند 2030

نشست "واکاوی سند 2030 از منظر حکمرانی، علم و نظم تمدنی" برگزار شد.

محمدعلوی تبار به عنوان "عضو اصلی هیات مدیره انتشارات مدرسه" منصوب شد

طی ابلاغی از سوی رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، محمد علوی تبار به عنوان "عضو اصلی هیات مدیره مؤسسه فرهنگی مدرسه برهان (انتشارات مدرسه)" منصوب شد.

جدیدترین شماره‌های مجلات رشد "فناوری آموزشی و دانش‌آموز" منتشر شد

جدیدترین شماره نشریات رشد "فناوری آموزشی و دانش‌آموز" توسط سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی منتشر شد.

مهلت ارسال فیلم به پنجاهمین جشنواره فیلم رشد تا 18 آبان تمدید شد

دبیر پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد از تمدید مهلت ارسال آثار و فرصت ثبت‌نام برای فیلم‌سازان علاقمند به شرکت در این دوره تا 18 آبان ماه خبر داد.

حضور‌ هنرجویان در هنرستان‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری آموزش فنی و حرفه‌ای و کاردانش اعلام کرد با وجود شرایط کرونایی در کشور، وضعیت برای آموزش‌های مهارتی با رعایت فاصله‌ گذاری فیزیکی و دستورالعمل‌های بهداشتی فراهم شده است.

پژوهش و فناوری، جهش تولید، برنامه‌ریزی درسی فطرت گرایی توحیدی شعار هفتۀ پژوهش سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی است

در نشست شورای مدیران سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، شعار، برنامه‌ها و اهم وظایف کمیته‌های اجرایی بررسی شد.

اخبار استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان و هرمزگان

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در راستای ارج نهادن به زحمات ادارات روابط عمومی استان‌ها، اخبار استانی را منعکس می‌کند که در این مرحله، سه خبر از استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان و هرمزگان انتخاب شده است.

توسعۀ یک سازمان منوط به انسان‌های توسعه یافته است

مراسم تکریم دکتر اسدالله مرتضایی و معارفه محمد علوی تبار به عنوان معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با حضور دکتر حسن ملکی برگزار شد.

بررسی ظرفیت‌های هم‌افزایی شبکه‌های رشد و شاد توسط سازمان پژوهش

در ادامۀ پروندۀ رسانه‌ای شبکۀ ملی رشد، که توسط روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تهیه شده است؛ بخش دوم این پرونده به بررسی دیدگاه مسؤولان و دست‌اندرکاران حوزۀ تعلیم و تربیت کشور در مواجهه با این شبکه تعاملی پرداخته است.

نشست "واکاوی سند 2030 از منظر حکمرانی، علم و نظم تمدنی" برگزار می‌شود

نشست "واکاوی سند 2030 از منظر حکمرانی، علم و نظم تمدنی" به صورت مجازی 23 مهرماه و با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

بررسی ظرفیت‌های شبکه ملی رشد و شبکه شاد در نشست تعاملی معاونت‌های وزارت آموزش و پرورش

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در نشستی تعاملی با معاونت‌های وزارت آموزش و پرورش نسبت شبکه ملی مدارس ایران (رشد) و شبکه آموزش دانش آموزی (شاد) را به عنوان دو ظرفیت بالا در آموزش و پرورش مورد بررسی قرار داد.

جدیدترین شماره‌های مجلات رشد " نوآموز و برهان " منتشر شد

جدیدترین شماره نشریات رشد نوآموز و برهان ریاضی متوسطه اول توسط سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی منتشر شد.

هیچکس به خوبی معلم نمی‌تواند محتوای الکترونیکی بسازد

مشاور اجرایی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی عقیده دارد در دوره بحران کووید 19 بچه‌ها یاد گرفتند که خودشان محور یادگیری هستند و نیز یاد گرفتند که موبایل تنها وسیله بازی و تلویزیون تنها وسیله سرگرمی نیست بلکه می‌تواند در یادگیری مورد استفاده قرار گیرد.

مشروح پیش نشست «مناسبات علم دینی و برنامه درسی آموزش و پرورش»

معاون وزیر آموزش و پرورش در پیش نشست کنفرانس مجازی«نقش معرفت دینی در علوم انسانی» موضوع "علم دینی و دلالت های آن در برنامه درسی"را تشریح کرد.

شبکه رشد؛ الماس ناب آموزش و پرورش و تعامل بین دانش آموزان، معلمان و خانواده‌ها

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به منظور آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و هم افزایی در خصوص انعکاس فعالیت‌ها و مأموریت‌های سازمانی و تعامل مؤثر با اصحاب رسانه اقدام به تهیه و تدوین پرونده‌های خبری ویژه‌ای نموده است. در اولین بخش این پرونده‌ها سراغ شبکه ملی مدارس (رشد) رفتیم. در همین راستا پرونده خبری در سه بخش تقدیم علاقمندان خواهد شد که بخش اول آن در خصوص چگونگی ایجاد شبکه رشد است.