اخبار

دکترمحمدیان خاطرنشان کرد: برخی تصور می‌کنند دوره ابتدایی، دوره کارآموزی است، در حالیکه هنگام بیماری کودک، وی را نزد پزشک متخصص اطفال می بریم، نه کارآموز!

چهارشنبه 26 مهر 96

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و امور استانها از برگزاری نشست معاونان پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی استانهای کشور در تالار آدینه تهران خبرداد.

چهارشنبه 26 مهر 96
با حکم وزیر آموزش و پرورش،« فاطمه مهاجرانی » به سمت « سرپرست ‌مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان» منصوب شد.
چهارشنبه 26 مهر 96
طی حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش، « مرضیه گرد » به سمت « مشاور عالی وزیر» منصوب شد.
چهارشنبه 26 مهر 96

دکتر محمدیان در نشست خبری صبح امروزگفت: وزارت آموزش و پرورش به همه دستگاه‌های دولتی نامه‌ای ارسال نموده مبنی بر اینکه دستگاه‌ها آنچه را لازم می‌دانند در کتب درسی وارد شود، تا پایان آذر ماه اعلام کنند.

چهارشنبه 26 مهر 96

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش، از تدوین کتابهای درسی پایه دوازدهم خبر داد و اضافه کرد: بازنگری کتاب های اول تا سوم در دستورکار قرار گرفته است.

چهارشنبه 26 مهر 96

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش از ارزیابی۱۰درصد دانش‌آموزانی که معرف نمونه اصلی در پایان پایه سوم و ششم هستند درطرح پایش عملکرد خبر داد.

چهارشنبه 26 مهر 96

یکی از بهترین و پرطرفدارترین رشته‌هایی که می‌توان برای ادامه تحصیل انتخاب کرد، مکانیک خودرو است که می‌توان آن را در شاخه کاردانش و فنی دنبال کرد.

چهارشنبه 26 مهر 96

موسسه فرهنگی برهان (انتشارات مدرسه) به تازگی سه عنوان کتاب جدید از مجموعه "چرا و چگونه" را چاپ و به بازار نشر عرضه کرده است.

سه شنبه 25 مهر 96

آئین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان با حضور وزیر و جمعی از مدیران آموزش و پرورش و نمایندگان انجمن اولیاء و مربیان مناطق 19 گانه شهر تهران برگزار شد.

سه شنبه 25 مهر 96

وزیر آموزش و پرورش گفت: بستر الکترونیکی مشابه شبکه‌های تعاملی تدارک دیده شده که فاز اول آن تا ۲ هفته دیگر برای مدیران مناطق افتتاح می‌شود.

سه شنبه 25 مهر 96

تیم مکاترونیک هنرستان ابوذر اصفهان موفق به کسب رتبه دوم مسابقات ربوتهای کنترل ترافیک کشور شد.

سه شنبه 25 مهر 96

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از مخالفت این شورا با جذب معلمان حق‌التدریس بدون برگزاری آزمون و تایید صلاحیت حرفه‌ای خبر داد.

سه شنبه 25 مهر 96

مطالعات تیمز و پرلز بررسی بین‌المللی روند آموزش ریاضیات و علوم است که روند پیشرفت در این دروس را در پایه چهارم ابتدایی و سوم راهنمایی در کشورهای عضو ارزیابی می‌کند.

سه شنبه 25 مهر 96

نقشه‌کشی صنعتی در اصل، زبان بین‌الملل صنعت است که معرفی و ساخت قطعات و ارائه طرح‌های گوناگون صنعت تنها توسط آن امکان‌پذیر است و پل ارتباطی بین طراح و سازنده است.

سه شنبه 25 مهر 96

فرایند اجرای تألیف از طریق فضای مجازی و زیر نظر سرپرست تیم تألیف که توسط دفتر تالیف کتب درسی انتخاب می‌شود، صورت می‌گیرد.

سه شنبه 25 مهر 96

انجمن علمی- آموزشی معلمان فیزیک اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران از برگزاری سومین همایش فیزیک، زندگی و آزمایش در تاریخ 2 آذرماه 96 در شهریار خبر داد.

سه شنبه 25 مهر 96
اعضای هیات پارلمانی ایالت بلوچستان پاکستان به ریاست خانم دورانی، با علیرضا کمرئی قائم مقام وزیر وسرپرست مدارس خارج از کشور دیدار و گفتگو کردند.
سه شنبه 25 مهر 96
رئیس‌ جمهور در حکمی وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش را به عنوان «عضو هیأت امنای بنیاد شهید و امور ایثارگران» منصوب کرد.
سه شنبه 25 مهر 96

دبیر دوازدهمین جشنواره تجلیل از مؤلفان کتب درسی گفت: ۷۷۰ مؤلف کتاب‌ درسی پایه یازدهم، روز ۳۰ مهر ماه در دارالفنون تجلیل می‌شوند.

دوشنبه 24 مهر 96