بازدید سرزده رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از دبستان پسرانه شاهد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان، حجت الاسلام و المسلمین دکترمحی الدین بهرام محمدیان در جمع شورای آموزگاران این مدرسه بر درک مفاهیم کتاب های درسی به دانش آموزان تاکید کرد و از آموزگاران خواست که تحلیل خود را نسبت به کتاب های درسی جدید و مقایسه آنها با کتاب های گذشته را  به صورت مکتوب به سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور ارسال کنند.

وی از خواندن، نوشتن ، صحبت کردن، و گوش دادن به عنوان چهار مهارت مهم زبان آموزی نام برد و بر تقویت این مهارت ها در دانش آموزان تاکید کرد.

محمدیان مهمترین هدف خود از این بازدید را نظر سنجی در مورد کتاب های درسی به صورت حضوری از دانش آموزان و معلمان عنوان و اظهار کرد: تحلیل کتاب های درسی و ارائه نظرات معلمان به  مولفان نقش موثری در تسهیل فرایند یاد دهی و یادگیری دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش به تفاوت های فردی دانش آموزان و اولیاء  در مدارس شاهد اشاره و خاطر نشان کرد: باید مراکز مشاوره ای بنیاد شهید  در این مدارس راه اندازی شوند.

حجت الاسلام دکترمحمدیان با ارائه پرسش های مختلف در ارتباط با جذابیت، مفهومی بودن و قابلیت درک و فهم کتاب های درسی از دانش آموزان و آموزگاران نظر سنجی کرد.

 این گزارش می افزاید: دکتر محمدیان با حضور در دبستان شاهد آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان، روند فعالیت های آموزشی این مدرسه را مورد ارزیابی قرار داد.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.