اخبار

نگاه«مکانیکی» و نگاه«هزینه فایده» در فعالیت های علمی- پژوهشی پاسخ نمی دهد

دکتر حیدر تورانی با بیان این مطلب که همه اختراعاتی که امروز شاهد آن هستیم، حاصل تخیلات افرادی جسور بوده که دیوار عادات را شکسته و نگاه خود را اصلاح نموده اند.

يكشنبه 2 ارديبهشت 97
سیاست ایران، پایان انحصار انگلیسی و آموزش سایر زبان‌ها در مدارس است

وزیر آموزش‌وپرورش دردیدار رئیس کمیته آموزش و علوم دومای روسیه گفت: سیاست دولت ایران آن است که به انحصار زبان انگلیسی به عنوان دومین زبان آموزشی در مدارس پایان بدهد

يكشنبه 2 ارديبهشت 97
۱۰۰ سالگی «تئاتر دانش‌‌آموزی» در ایران

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش معتقد است، با آنکه «تئاتر مدرسه‌ای» از تاریخچه ۱۰۰ ساله‌ای بهره می‌برد، اما همچنان نیازمند توجه جدی است.

يكشنبه 2 ارديبهشت 97
پیاده‌سازی کامل فناوری‌های نوین آموزشی ICT در آموزش‌وپرورش ایران

وزیر آموزش و پرورش در سخنرانی خود در اجلاس بین‌المللی ICT روسیه به اهمیت پیاده‌سازی کامل فناوری‌های نوین آموزشی ICT در آموزش‌وپرورش ایران تاکید کرد.

يكشنبه 2 ارديبهشت 97
آغاز اکران فیلم‌های جشنواره بین المللی فیلم رشد در استان مرکزی

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان مرکزی از آغاز اکران فیلم‌های جشنواره بین المللی فیلم رشد برای تمامی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در استان مرکزی خبر داد.

چهارشنبه 29 فروردين 97
بازنشستگی بیش از370هزار معلم در پنج سال آینده، آموزش و پرورش را با تهدید مواجه خواهد کرد

وزیر آموزش‌وپرورش در نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس‌جمهور گفت: بازنشستگی بیش از 370 هزار معلم در پنج سال آینده آموزش و پرورش کشور را با تهدید مواجه خواهد کردو خواستار بکارگیری تدبیر لازم در این زمینه شد.

چهارشنبه 29 فروردين 97
درخواست رفع تبعیض بین معلمان و سایر کارکنان دولت

وزیر آموزش وپرورش در نامه ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور با اشاره به پرداخت های تا 6 برابر خارج از احکام کارگزینی به سایر کارمندان، خواستار رفع تبعیض بین معلمان و سایر کارکنان دولت شد.

چهارشنبه 29 فروردين 97
استفاده از تجارب گذشته با نگاه به آینده و مثبت اندیشی سِرِ موفقیت در کارهاست

دکتر تورانی موفقیت در انجام ماموریت های سازمانی را در گروِ هماهنگی همه عناصر دخیل در کار با نگاه به آینده و مثبت اندیشی دانست.

چهارشنبه 29 فروردين 97
بازارچه‌های کسب و کار برای دانش‌آموزان ایجاد می شود

زرافشان: قرار است در شهرک‌های صنعتی آموزشکده‌هایی تاسیس شود تا دانش‌آموزان بتوانند به صورت عملی دوره‌های مهارتی را در کارخانه‌ها بگذرانند. همچنین بنا شد در این دفاتر یک مربی مقیم حضور داشته باشد.

چهارشنبه 29 فروردين 97
رویکرد کسب مهارت و شایسته محوری به جای حافظه مداری

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی فنی و حرفه‌ای با توجه به نیاز جامعه به مهارتهای فنی و حرفه‌ای، از 4 چرخش در نگاه برنامه ریزان این دفتر خبر داد.

چهارشنبه 29 فروردين 97
تلاش برای احیاء جایگاه مسقل پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، با اشاره به جایگاه رفیع پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در انجام پژوهش های ملی و بین المللی افزود: برای احیاء جایگاه مسقل پژوهشگاه از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنم.

چهارشنبه 29 فروردين 97
تالیف کتاب‌های درسی با تاکید بر حفظ ارزش‌ها صورت می گیرد

معاون دفتر برنامه ریزی و تالیف کتاب‌های درسی، اظهار کرد: تالیف کتاب‌های درسی با تاکید بر حفظ ارزش‌ها صورت می گیرد.

چهارشنبه 29 فروردين 97
نمایش فیلم های منتخب 47 مین جشنواره بین المللی فیلم رشد در کردستان

معاون پژوهش اداره کل آموزش و پرورش کردستان از نمایش فیلم های منتخب چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم های علمی، آموزشی و تربیتی رشد در این استان خبر داد.

چهارشنبه 29 فروردين 97
تقدیر از دکتر محمد کفاشان

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، با اهداء لوح از زحمات دکتر محمد کفاشان که به افتخار بازنشستگی نائل شده اند تقدیر کردند.

چهارشنبه 29 فروردين 97
حرمت معلم را نشکنیم

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش گفت: حرمت معلم برای ما مهم است اگر مشکل معیشت دارند، حرمت آنها را نشکنیم.

سه شنبه 28 فروردين 97
حضور وزیر آموزش‌وپرورش در اجلاس ICT مسکو

سید محمد بطحائی به دعوت رسمی وزیر آموزش روسیه، جهت شرکت در اجلاس بین‌المللی ICT و نمایشگاه بین‌المللی مسکو (2018) عازم روسیه شد.

سه شنبه 28 فروردين 97
کتاب «در ستایش هیچ آموزی» منتشر شد

در کتاب هیچ آموزی یا تعلیم و تربیت تنزیهی، هنر والای حذف کردن برای جذب نمودن، پنهان کردن برای آشکار نمودن، کاستن برای افزودن، منع کردن برای ترغیب نمودن، و هیچ شدن برای همه چیز شدن به کار گرفته می شود

دوشنبه 27 فروردين 97
کاهش ساعات دروس دینی و قرآن صحت ندارد

مدیر کل دفتر تالیف کتب درسی وزارت آموزش و پرورش گفت: خبر برخی از رسانه‌ها مبنی بر کاهش ساعات دروس دینی و قرآنی در آموزش و پرورش صحت و واقعیت ندارد.

دوشنبه 27 فروردين 97
دبیرستان‌های علوم و معارف، عهده‌دار تعلیم و تربیت در تراز جمهوری اسلامی هستند

وزیرآموزش و پرورش در پیام به همایش به سوی تعالی: دبیرستان‌های علوم و معارف گرچه تعداد اندکی هستند اما با همت افراد صالح ایجاد شده‌اند و عهده‌دار تعلیم و تربیت تراز جمهوری اسلامی هستند

دوشنبه 27 فروردين 97
ایجاد سامانه ثبت اختراعات دانش‌آموزان در آینده نزدیک

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به توافق صورت گرفته، افزود: سامانه‌ای برای ثبت اختراعات دانش‌آموزی با هماهنگی معاونت علمی ریاست جمهوری به زودی راه اندازی می شود.

دوشنبه 27 فروردين 97