اخبار

دبیر دوازدهمین جشنواره تجلیل از مؤلفان کتب درسی گفت: ۷۷۰ مؤلف کتاب‌ درسی پایه یازدهم، روز ۳۰ مهر ماه در دارالفنون تجلیل می‌شوند.

دوشنبه 24 مهر 96

مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری گفت: طی سال های اخیر سعی کردیم نمره گرایی را در مدارس کاهش دهیم. ارزشیابی توصیفی یکی از اقداماتی بود که در این جهت انجام شد.

دوشنبه 24 مهر 96

با حکم معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان وبلوچستان به عنوان دبیر اجرایی بزم اندیشه با هدف« گفتمان سازی سند تحول بنیادین در جهت اشتغال پایدار»منصوب شد.

دوشنبه 24 مهر 96

با حکم معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان به عنوان دبیر اجرایی بزم اندیشه با موضوع« کتاب درسی انسان و محیط زیست» منصوب شد.

دوشنبه 24 مهر 96

«برش‌کاری»،«شکل دادن»،«مونتاژ» و «پرداخت کاری» مراحل اصلی شکل‌گیری یک محصول هستند که در رشته تراشکاری و فرزکاری، این مهارت‌ها به طور کامل به هنرجویان آموزش داده می‌شود.

دوشنبه 24 مهر 96

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی، بیست ویکمین جلسه رابطین و نمایندگان دفاتر سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با حضور اعضاء برگزار گردید.

در این جلسه ابتداء  محمد ابراهیم محمدی مشاور ریاست سازمان و رئیس اداره روابط عمومی و امور بین الملل، ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفایش، اظهار کرد: بحمدالله به همت سرکار خانم آل طعمه سایت فارسی با قالب جدید راه اندازی شد.

يكشنبه 23 مهر 96

وزیرآموزش و پرورش به مناسبت هفته‌ی پیوند اولیا و مربیان، پیامی صادر کرد.

يكشنبه 23 مهر 96

محیط زیست به محیط‌هایی اطلاق میگردد که در آن‌ها زندگی جریان دارد و شامل  مجموعه‌ای از عوامل فیزیکی خارجی و موجودات زنده می شود که با هم در کنش هستند و بر رشد و نمو و رفتار موجودات تأثیر می‌گذارند. به علت اهمیت بالای محیط زیست، در قرن حاضر حفاظت از آن به عنوان یکی از هشت هدف توسعه هزاره و یکی از سه پایه توسعه پایدار شناخته می‌شود.

يكشنبه 23 مهر 96

سند تحول بنیادین، سند رسمی پایه و نقشه مدوّن و مصوبی است که برای ترسیم حرکت آموزش‌ و‌ پرورش کشور در افق چشم‌انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران بر پایه بنیان‌های نظری تدوین شده است.

يكشنبه 23 مهر 96

دبیرستادهمکاری‌ حوزه علمیه وآموزش و پرورش با انتقاد از روند اجرای سند تحول افزود: در شرایطی که هنوز 3 زیر نظام سند آماده نشده، نمی‌توان ارزیابی مستدلی از میزان موفقیت سند داشت.

يكشنبه 23 مهر 96

هدف از رشته «اپراتور CNC چوب»، تربیت نیروی انسانی کارآمدی است که بتواند قسمتی از نیازهای هرم شغلی صنعت چوب را تأمین و کمبود محسوسی که در این زمینه در کشور وجود دارد را جبران کند.

يكشنبه 23 مهر 96
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در شانزدهمین یادواره شهدای سواد آموزی کشور اظهارکرد: شهدا مظهر اقتدار نظام اسلامی هستند.
يكشنبه 23 مهر 96

صادق صندوقی از نقاشی‌ کتاب‌های درسی می‌گوید: «همیشه گفته‌ام نمایشگاه من ویترین کتابفروشی‌هاست و افتخار می‌کنم در کیف هرکسی حداقل یکی از نقاشی‌های من وجود داشته است.

يكشنبه 23 مهر 96

دبیر دوازدهمین جشنواره «تجلیل از مولفان کتاب درسی» از برگزاری این جشنواره در روز یکشنبه 30 مهرماه در مدرسه تاریخی دارالفنون خبر داد.

شنبه 22 مهر 96

دبیر شورای هماهنگی علمی سازمان پژوهش از برگزاری نشست علمی- پژوهشی بررسی«نسبت مبانی معرفت شناسی با یادگیری در برنامه درسی فطرت گرایی توحیدی» با حضور دکتر علی ذوعلم خبر داد.

شنبه 22 مهر 96

دبیر شورای هماهنگی علمی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از تصویب راهنما ی برنامه درسی حوزه تربیت و یادگیری علوم تجربی در یکصد و سیزدهمین جلسه این شورا خبر داد.

شنبه 22 مهر 96

دستورالعمل پذیرش سنوات ارفاقی کارکنان سازمان آموزش و پرورش استثنایی از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به استانها ابلاغ شد.

شنبه 22 مهر 96

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۷ نوع مدرسه در کشور داریم، افزود: این تنوع با عدالت آموزشی سازگار نیست و برای اصلاح آن باید برنامه‌ریزی کنیم.

شنبه 22 مهر 96

طی حکمی از سوی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، محسن جعفرآبادی به عنوان دبیر جشنواره تولید محتوای آموزشی و تربیتی شهید محسن حُججی منصوب شد.

شنبه 22 مهر 96

ساختار، چارچوب و الگوهای تعیین شده برای روابط بین اعضای یک سازمان است که مدیران ارشد به‌صورت قانونی و رسمی برای تقسیم وظایف و هماهنگی فعالیت‌ اعضاء، به تصویب رسانده اند.

شنبه 22 مهر 96