آغاز ثبت‌نام گروه‌های دانش‌آموزی در مسابقه «نور» جایزه مصطفی(ص)

به گزارش ایسنا رویداد دانش‌آموزی جایزه مصطفی(ص) با نام مسابقه دانش‌آموزی «نور» با مأموریت ترویج و فرهنگ‌ سازی جایزه مصطفی(ص) در جامعه دانش‌آموزی کشور طرح‌ریزی شده است. مسابقه دانش‌آموزی نور هر ساله به نام و بزرگداشت یکی از دانشمندان بزرگ جهان برگزار ‌می‌شود.

امسال نیز این مسابقه با هدف ایجاد انگیزه در نسل نوجوان و کمک به رشد استعدادهای درخشان و جذب مشارکت مدارس، پژوهش‌سراها به مناسب گرامیداشت پروفسور «جکی یینگ» برگزار می‌شود.

پروفسور «جکی یینگ» دانشمند مسلمان سنگاپوری است که جایزه مصطفی(ص) را به پاس تلاش در توسعه «سیستم‌های پاسخ محرک در انتقال کنترل‌شده دارو» در حوزه علوم و فناوری نانو زیستی دریافت کرده است.

ثبت نام این دوره از مسابقه نور آغاز شده و تاکنون 704 گروه دانش‌آموز در این مسابقه نام‌نویسی کرده‌اند.

تعداد دانش‌آموزان ثبت نام شده تاکنون 1727 نفر بوده است و همچنین 477 فیلم به دبیرخانه مسابقه ارسال شده است.

از جمله مقررات برگزاری این رویداد علمی دانش‌آموزی شرکت به صورت گروهی است و لازم است که دانش‌آموزان در تیم‌های دو یا سه نفره و هر عضو از مدرسه‌ای متفاوت و در گروه تحصیلی یکسان باشند. دوره ابتدایی اول (اول تا سوم ابتدایی)، دوره ابتدایی دوم (چهارم تا ششم ابتدایی)، دوره متوسطه اول (هفتم تا نهم متوسطه) و دوره متوسطه دوم (دهم تا دوازدهم متوسطه) تعیین شده است.

این مسابقه با موضوع ساخت فیلم‌های 60 ثانیه‌ای از انجام آزمایش‌های علمی توسط گروه‌های دانش‌آموزی طرح‌ریزی شده است. آزمایش‎ها می‌تواند در تمامی حوزه‌های علمی همچون فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات، نجوم و یا ترکیبی از علوم مختلف باشد.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.