مسابقات بین المللی قرآن با حضور دانش آموزان 40 کشورجهان، هفته اول اردیبهشت برگزار می شود

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، محمدرضا مسیب زاده با اشاره به برگزاری پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در مصلی نماز جمعه تهران از 30 فروردین ماه لغایت 7 اردیبهشت و با شرکت دانش آموزان قرآنی 40 کشوراسلامی، اظهارکرد: این مسابقات در هفته اول اردیبهشت، بزرگ ترین رویداد جهان اسلام خواهد بود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش تصریح کرد: برگزاری مسابقات بین المللی قرآن در ایران بیانگر وجود سه شاخصه، امنیت، امکانات و تخصص جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای اسلامی است.

وی افزود: دیدار شرکت کنندگان با رهبر معظم انقلاب از جمله برنامه هایی مهمی است که در حاشیه این مسابقات برگزار خواهد شد.

مسیب زاده تصریح کرد: این مسابقات دارای 2 مراسم افتتاحیه خواهد بود،آیین افتتاحیه اول شامل همه گروه های پنج گانه،  طلاب و دانشجویان علوم دینی، روشندلان، بانوان، بزرگسالان و دانش آموزان می شود که با حضور دکتر روحانی رئیس جمهورمحترم برگزار خواهد شد و افتتاحیه دوم که ویژه دانش آموزان قرآنی شرکت کننده است، با حضور وزیر آموزش وپرورش صورت می گیرد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش، از تشکیل بیش از 30 جلسه ستادی و تدوین آیین نامه ویژه این مسابقات خبر داد و افزود: به منظور هرچه بهتر برگزارشدن این مسابقات، «کمیته های اجرایی در2 سطح اصلی و فرعی تشکیل شده که مقدمات و زیرساخت های این مسابقات را فراهم خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد:کلیه برنامه های این مسابقات به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف اسلامی سیما پخش خواهد شد وشبکه های دیگر نیز به صورت گزینشی  اقدام به پخش برنامه هایی از این مسابقات می کنند.

مسیب زاده از تشکیل ستاد معین در شهرستان های تهران خبر داد و افزود: روزانه بیش از 2 هزار دانش آموز از 3 استان، شهرستان های استان تهران، البرز و شهر تهران از مسابقات دیدن خواهند کرد.

وی برگزاری بزرگ ترین همایش قرآنی دانش آموزی را از دیگر برنامه ها اعلام کرد و افزود: بازدیدهای زیارتی، سیاحتی از جمله، بازدیدحرم مطهر حضرت امام خمینی«ره» و برج میلاد و همچنین مکان های گردشگری دیگر از برنامه های حاشیه ای این مسابقات است

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.