اخبار

پذیرفته‌شدگان مرحله اول المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشور معرفی شدند

وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای مشخصات پذیرفته‌شدگان مرحله اول المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشور سال تحصیلی۹۷-۹۶ را اعلام کرد.

يكشنبه 27 اسفند 96
۱۰۰ هزار کلاس درس بدون افزایش تعرفه، پذیرای اسکان نوروزی فرهنگیان

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۳۴۵ خانه معلم، ۳۰۰ اردوگاه و ۱۰۰ هزار کلاس درس بدون هیچ‌گونه افزایش تعرفه، پذیرای اسکان نوروزی فرهنگیان است.

يكشنبه 27 اسفند 96
ایجاد نظام پایش و رصد اقامه نماز در مدارس از ابتدای سال 97

در جلسه فصلی ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش که با حضور وزیر و حجت الاسلام قرائتی برگزار گردید، بر ایجاد نظام پایش و رصد اقامه نماز در مدارس از ابتدای سال 97، تأکید شد.

يكشنبه 27 اسفند 96
فشار گروه‌های مافیایی برای جلوگیری از حذف کنکور

دکتر محمدیان با اشاره به تحت‌الشعاع قرار گرفتن اهداف تربیتی در دوره دوم متوسطه با پررنگ شدن کنکور سراسری افزود: کنکور اعتباری پوشالی به مؤسسات آموزشی داده و شاهدیم که دانش آموزان نه با اتکا به دانش خود که با مهارت تست‌زنی وارد دانشگاه می‌شوند.

يكشنبه 27 اسفند 96
نماز ناجی دانش آموزان از آسیب های اجتماعی است

وزیر آموزش و پرورش در جمع اعضای ستاد اقامه نماز گفت: در دنیای آشفته امروز، نماز ناجی دانش آموزان از آسیب های اجتماعی است.

شنبه 26 اسفند 96
نمایش فیلم های منتخب 47 مین جشنواره رشد دربویر احمد

فیلم های منتخب 47 مین جشنواره رشد در مدارس و سالن های نمایش کهکیلویه و بویر احمد به نمایش در آمد.

شنبه 26 اسفند 96
بررسی برنامه های سال 97 در شورای برنامه ریزی سازمان پژوهش در دارالفنون

با حضور دکتر محمدیان، برنامه پنجساله ششم و بُرِش برنامه های سال 97 سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی سازمان به صورت فشرده در سالن جلسات دارالفنون مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

شنبه 26 اسفند 96
راه اندازی باشگاه پیشکسوتان فرهنگی در سراسر کشور

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی ازآغاز راه اندازی باشگاه های ویژه پیشکسوتان فرهنگی در سراسر کشوراز هفته آینده خبر داد.

چهارشنبه 23 اسفند 96
انتشار 335 عنوان کتاب جدید در سال تحصیلی آینده

معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، گفت: در شاخه نظری 35 عنوان و در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش بالغ بر 300 عنوان محتوا و کتاب جدید در سال آینده تحصیلی منتشر می‌شود.

چهارشنبه 23 اسفند 96
هیچ طرحی بدون پیوست پژوهشی در آموزش و پرورش تصویب نمی‌شود

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش با اشاره به ضرورت پیوست پژوهشی در طرح‌ها افزود: طرح‌ها بعد از انجام اقدامات پژوهشی به شورای عالی آموزش و پرورش ارجاع داده می‌شود تا بررسی‌ها و روند اداری آن اجرایی شود. 

چهارشنبه 23 اسفند 96
مشارکت 670 مؤلف در تألیف کتب درسی/ تدوین ۵۶ کتاب درسی در راستای اجرای سند تحول

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تدوین 56 کتاب درسی، 51 کتاب راهنمای معلم، 3 عنوان کتاب کار و تولید و 20 فیلم آموزشی مدرسان را از جمله فعالیت‌های انجام شده در راستای اجرای سند تحول آموزش و پرورش برشمرد.

چهارشنبه 23 اسفند 96
"تحلیلی بر برنامه درسی حوزه تربیت و یادگیری زبان و ادبیات فارسی"

نشست علمی- پژوهشی یک روزه با عنوان"تحلیلی بر برنامه درسی حوزه تربیت و یادگیری زبان و ادبیات فارسی" با حضور مسؤلین گروه‌ آموزشی زبان و ادبیات فارسی سراسر کشور برگزار کرد.

چهارشنبه 23 اسفند 96
«رابطه پایبندی به ارزش ها با میزان مهاجرت دانش آموزان المپیادی به خارج از کشور»

پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، نشست ارائه یافته ها با عنوان «بررسی رابطه ی تعلق خانوادگی، هویت ملی، پایبندی به ارزش ها با میزان مهاجرت دانش آموزان المپیادی به خارج»برگزار می نماید.

چهارشنبه 23 اسفند 96
کمبود بودجه نباید تنها متوجه آموزش وپرورش باشد

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت کمبود بودجه نباید تنها شامل آموزش وپرورش شودبلکه مشکلات بودجه باید شامل همه دستگاه ها شود.

چهارشنبه 23 اسفند 96
آنچه از شکوه ایمان و رستگاری در سینه ما جاری است، از برکت انفاس روحانی شهدا است

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران به مناسبت روز شهدا: آنچه از شکوه ایمان و رستگاری آزاد بودن در سینه روزگارمان جاری است، از برکت انفاس روحانی و حضور معنوی شهدا است.

چهارشنبه 23 اسفند 96
حذف آزمون‌های مدارس خاص تصمیمی عاقلانه، علمی و قابل دفاع است

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در گردهمایی معاونان تربیت بدنی آموزش و پروش استان‌ها در تبریز حذف آزمون‌های مدارس خاص را تصمیمی عاقلانه، علمی و قابل دفاع دانست.

سه شنبه 22 اسفند 96
جهش متقاضیان رشته تجربی امسال، نسبت به سال گذشته

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از افزایش تعداد متقاضیان در رشته تجربی در کنکور سال ۹۷ خبر داد که از جهش بالاتری نسبت به سال گذشته برخوردار است.

سه شنبه 22 اسفند 96
اجرای طرح آموزش مهارت دانش‌آموزان در هشت استان کشور برای ورود به بازار کار

وزیر آموزش و پرورش از اجرای طرح آموزش مهارت دانش‌آموزان در هشت استان به کمک سازمان فنی حرفه‌ای خبر داد که دانش‌آموزان با مهارت‌های اولیه برای ورود به بازار کار آشنا شوند.

سه شنبه 22 اسفند 96
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کتابهای درسی تمام پایه‌های تحصیلی گنجانده شده است

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش گفت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار، شهادت، جهاد، این مفاهیم درکتاب های درسی ابتدایی تا پایان متوسطه دوم گنجانده شده است.

سه شنبه 22 اسفند 96
سومین نشست کشوری واحد تحقیق، توسعه و آموزش زبان و ادبیات فارسی برگزارشد

دفتر تالیف کتاب های درسی ابتدایی و متوسطه نظری از برگزاری سومین نشست کشوری واحد تحقیق، توسعه و آموزش زبان و ادبیات فارسی خبر داد.

دوشنبه 21 اسفند 96