اخبار

موسسه فرهنگی برهان (انتشارات مدرسه) به تازگی سه عنوان کتاب جدید از مجموعه "چرا و چگونه" را چاپ و به بازار نشر عرضه کرده است.

سه شنبه 25 مهر 96

آئین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان با حضور وزیر و جمعی از مدیران آموزش و پرورش و نمایندگان انجمن اولیاء و مربیان مناطق 19 گانه شهر تهران برگزار شد.

سه شنبه 25 مهر 96

وزیر آموزش و پرورش گفت: بستر الکترونیکی مشابه شبکه‌های تعاملی تدارک دیده شده که فاز اول آن تا ۲ هفته دیگر برای مدیران مناطق افتتاح می‌شود.

سه شنبه 25 مهر 96

تیم مکاترونیک هنرستان ابوذر اصفهان موفق به کسب رتبه دوم مسابقات ربوتهای کنترل ترافیک کشور شد.

سه شنبه 25 مهر 96

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از مخالفت این شورا با جذب معلمان حق‌التدریس بدون برگزاری آزمون و تایید صلاحیت حرفه‌ای خبر داد.

سه شنبه 25 مهر 96

مطالعات تیمز و پرلز بررسی بین‌المللی روند آموزش ریاضیات و علوم است که روند پیشرفت در این دروس را در پایه چهارم ابتدایی و سوم راهنمایی در کشورهای عضو ارزیابی می‌کند.

سه شنبه 25 مهر 96

نقشه‌کشی صنعتی در اصل، زبان بین‌الملل صنعت است که معرفی و ساخت قطعات و ارائه طرح‌های گوناگون صنعت تنها توسط آن امکان‌پذیر است و پل ارتباطی بین طراح و سازنده است.

سه شنبه 25 مهر 96

فرایند اجرای تألیف از طریق فضای مجازی و زیر نظر سرپرست تیم تألیف که توسط دفتر تالیف کتب درسی انتخاب می‌شود، صورت می‌گیرد.

سه شنبه 25 مهر 96

انجمن علمی- آموزشی معلمان فیزیک اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران از برگزاری سومین همایش فیزیک، زندگی و آزمایش در تاریخ 2 آذرماه 96 در شهریار خبر داد.

سه شنبه 25 مهر 96
اعضای هیات پارلمانی ایالت بلوچستان پاکستان به ریاست خانم دورانی، با علیرضا کمرئی قائم مقام وزیر وسرپرست مدارس خارج از کشور دیدار و گفتگو کردند.
سه شنبه 25 مهر 96
رئیس‌ جمهور در حکمی وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش را به عنوان «عضو هیأت امنای بنیاد شهید و امور ایثارگران» منصوب کرد.
سه شنبه 25 مهر 96

دبیر دوازدهمین جشنواره تجلیل از مؤلفان کتب درسی گفت: ۷۷۰ مؤلف کتاب‌ درسی پایه یازدهم، روز ۳۰ مهر ماه در دارالفنون تجلیل می‌شوند.

دوشنبه 24 مهر 96

مدیرکل تالیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری گفت: طی سال های اخیر سعی کردیم نمره گرایی را در مدارس کاهش دهیم. ارزشیابی توصیفی یکی از اقداماتی بود که در این جهت انجام شد.

دوشنبه 24 مهر 96

با حکم معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان وبلوچستان به عنوان دبیر اجرایی بزم اندیشه با هدف« گفتمان سازی سند تحول بنیادین در جهت اشتغال پایدار»منصوب شد.

دوشنبه 24 مهر 96

با حکم معاون وزیر ورئیس سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی،مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان به عنوان دبیراجرایی بزم اندیشه با موضوع« کتاب درسی انسان ومحیط زیست»منصوب شد.

دوشنبه 24 مهر 96

«برش‌کاری»،«شکل دادن»،«مونتاژ» و «پرداخت کاری» مراحل اصلی شکل‌گیری یک محصول هستند که در رشته تراشکاری و فرزکاری، این مهارت‌ها به طور کامل به هنرجویان آموزش داده می‌شود.

دوشنبه 24 مهر 96

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی، بیست ویکمین جلسه رابطین و نمایندگان دفاتر سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با حضور اعضاء برگزار گردید.

يكشنبه 23 مهر 96

وزیرآموزش و پرورش به مناسبت هفته‌ی پیوند اولیا و مربیان، پیامی صادر کرد.

يكشنبه 23 مهر 96

محیط زیست به محیط‌هایی اطلاق میگردد که در آن‌ها زندگی جریان دارد و شامل  مجموعه‌ای از عوامل فیزیکی خارجی و موجودات زنده می شود که با هم در کنش هستند و بر رشد و نمو و رفتار موجودات تأثیر می‌گذارند.

يكشنبه 23 مهر 96

سند تحول بنیادین، سند رسمی پایه و نقشه مدوّن و مصوبی است که برای ترسیم حرکت آموزش‌ و‌ پرورش کشور در افق چشم‌انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران بر پایه بنیان‌های نظری تدوین شده است.

يكشنبه 23 مهر 96