اخبار

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش از برگزاری ۲۲مین برنامه از طرح «سازمان و یک روز با درهای باز» در روز چهارشنبه ۲۲ آذرماه خبر داد.

دوشنبه 20 آذر 96

درنخستین روز از هفته پژوهش نشست هم اندیشی روسای گروههای تفکر و پژوهش استانهای سراسر کشور با حضور دکترمحمدیان و دکتر علیرضا عصاره برگزار شد.

دوشنبه 20 آذر 96

دبیر ستاد هفته پژوهش وزارت آموزش و پرورش از تجلیل دانش آموزان پژوهنده و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با حضور ۲ وزیر علوم و آموزش و پرورش در مجتمع خیرساز مصلی نژاد منطقه۶ خبر داد. 

دوشنبه 20 آذر 96

طی حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش، مسعود ثقفی به سمت مدیرعامل باشگاه فرهنگیان منصوب شد.

 

دوشنبه 20 آذر 96

سرپرست سابق دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه یاد گرفته‌ام منافع ملی را باید بر منافع گروهی و جناحی مقدم بدانم افزود: در انتصاب‌ها بر اساس صلاحیت‌ها عمل کردم و اصلا پشیمان نیستم.

دوشنبه 20 آذر 96

حسین خنیفر سرپرست جدید دانشگاه فرهنگیان گفت: در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان در بین دانشگاه‌های کشور، رتبه ۱۸۳ را داراست.

دوشنبه 20 آذر 96

با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، حسین خنیفر به عنوان سرپرست دانشگاه فرهنگیان معرفی شد.

دوشنبه 20 آذر 96

با حضور دکترمحمدیان، دکترعصاره و دکتر کمال خرازی پژوهشگران برتر دستگاه تعلیم و تربیت در مراسم روز ملی پژوهش معرفی و تجلیل شدند.

دوشنبه 20 آذر 96

سرپرست پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش اقدامات این پژوهشگاه را جلوه ای از جایگاه والای پژوهش در نظام جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد.

دوشنبه 20 آذر 96

رئیس هیأت امنای پژوهشکده علوم شناختی با بیان اینکه مدرسه شناختی در کشور نداریم، افزود: آموزش و پرورش شناختی مبتنی بر یادگیری عمیق است.

دوشنبه 20 آذر 96

مراسم روز ملی پ‍ژوهش در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد و پژوهشگران این وزارتخانه تجلیل شدند.

دوشنبه 20 آذر 96

رئیس کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه پژوهش هیچ زمانی به بیش از 0.6 درصد نرسیده، چرا که مسؤولان اجرایی ما در دولت‌ و بخش خصوصی باور ندارند دانشگاه‌های ما توان حل مشکلات کشور را دارند.

دوشنبه 20 آذر 96

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شرایط سخت مالی مانع برقراری آرامش مطلوب برای معلمان شده است، افزود: حفظ آبروی معلمان باید در اولویت مدیران حراست قرار داشته باشد.

دوشنبه 20 آذر 96

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: هم اکنون برخی از برنامه‌های دردست اجرا فاقد پیوست پژوهشی است که آسیبهای آن بعدها مشخص می شود.

دوشنبه 20 آذر 96

مقام معظم رهبری در دیدار علیرضا کریمی کشتی‌گیر سرافراز کشورمان درمسابقات جهانی کشتی زیر ۲۳ سال، از خودگذشتگی و عزت‌آفرینی این پهلوان جوان را مورد تجلیل و تقدیر قرار دادند.

يكشنبه 19 آذر 96

آموزش و پرورش یک نهاد جمعی است و در ارائه آموزش نسبت به آسیب های اجتماعی در چارچوبی مشخص و محدود عمل می کند. این درحالی است که بسیاری از آسیب های اجتماعی مانند حادثه پارس آباد خارج از گروه سنی دانش آموزان اتفاق می افتد.

يكشنبه 19 آذر 96

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان از رشد 10 درصدی آثار ارسالی دانشجومعلمان به دبیرخانه 47مین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد خبر داد.

يكشنبه 19 آذر 96

دیار محمدی دانش‌آموز فارغ‌التحصیل دبیرستان نمونه دولتی فرزانگان شهرستان مریوان استان کردستان، موفق به کسب مدال طلای هشتمین المپیاد دانش‌آموزی نانو گردید.

يكشنبه 19 آذر 96

رئیس اداره روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، سایت سازمان را نخستین سایت رسمی دولتی معرفی کرد که به 4 زبان محتوای علمی، پژوهشی و خبری منتشر می کند.

يكشنبه 19 آذر 96

در آستانه هفته پژوهش، اولین گردهمایی سراسری مدیران مدارس با رویکرد استعداد پروری و پژوهش محوری با هدف ساماندهی فعالیت‌های پژوهشی در مدارس برگزار می‌شود.

يكشنبه 19 آذر 96