آغاز مرحله سوم مسابقات کتابخوانی در سراسر کشور از امروز

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مهدی علی اکبرزاده در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت: دانش آموزان راه یافته در این مرحله در یک فرآیند تکمیلی در  مرحله اول (مدرسه) یک کتاب، مرحله دوم(منطقه) 2 کتاب و اکنون در مرحله سوم (استانی) 3 کتاب را مطالعه کرده اند.

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: برگزیدگان این آزمون به مرحله نهایی(کشوری) راه خواهند یافت که در این مرحله پس از مطالعه 4 کتاب با انتخاب خود در جلسات نقد و بررسی کتاب پژوهانه شرکت می کنند که با حضور اساتید مربوطه از دانسته ها و خوانده های خود دفاع می کنند .

وی تصریح کرد: بدین ترتیب هر دانش آموز راه یافته به مرحله کشوری مجموعاً 10 کتاب را مطالعه کرده، آزمون می دهد و به نقد و بررسی آنها می پردازد.

علی اکبرزاده ادامه داد: علاوه بر این دانش آموزان راه یافته به مرحله کشوری در حین کارگاه کتاب پژوهی با بیش از 240 کتاب آشنا می شوند که این موضوع به علاقه آنها به کتاب و مطالعه ، تقویت تفکر انتقادی  و قدرت تحلیل کتاب شناسی کمک می کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در مراحل مختلف مسابقات کتابخوانی دانش آموزان دهها هزار جلد کتاب مناسب از ابتدای سال تحصیلی به دست گروه هدف رسیده است.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.