100 هزار مدرسه، 100 هزار خبرنگار بالقوه دانش آموزی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، عصر روز یکشنبه 25 تیرماه 96 محمد ابراهیم محمدی و همراهان  با حضور در سازمان دانش آموزی با علیگو رئیس و معاونان این سازمان به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

محمدی در این دیدار با اشاره به برنامه های توسعه ای سایت سازمان پژوهش از ابتدای حضور خود اظهار کرد: سایت سازمان با طرحی ساده و محدود به زبان فارسی در آغاز هفته ای 2.7 خبر  منعکس می نمود که در حال حاضر به 4 زبان فارسی، انگلیسی، عربی و فرانسه بیش از 5500 مورد محتوای متنوع با رویکرد ارائه یافته های پژوهشی و مقالات به یکی از سایت های پر بیننده تبدیل شده است تا جائی که از 70  تا 80  بازدید روزانه به میانگین 22 تا 24 هزار نفر بازدیدکننده رسیده است.

وی اجرای طرح های پژوهشی مختلف، جشنواره بین المللی فیلم رشد که 47 مین آن در شرف اجراست، سازمان و یک روز با درهای باز، بزم اندیشه با حضور متفکران و صاحب نظران، کرسی های آزاد اندیشی، جشنواره تولید محتوای الکترونیکی، جشنواره ساماندهی کتابهای آموزشی و کمک آموزشی، جشنواره عکس رشد را  از جمله فعالیت هایی برشمرد که سازمان دانش آموزی به ویژه خبرگزاری پانا می تواند در آن نقش آفرینی نمایند.

مشاور رئیس سازمان با اشاره به ظرفیت های دونهاد سازمان پژوهش و سازمان دانش آموزی، اضافه کرد: وجود بیش از 100 هزار مدرسه بالقوه می تواند صد هزار خبرنگار در اختیار سازمان دانش آموزی و خبرگزاری پانا قرار دهد. همچنین سازمان دانش آموزی می تواند با ظرفیت بالای شورای دانش آموزی و اردوگاهی که در اختیار دارد، در نقد و بررسی و اعتبار بخشی محتوای کتب درسی با سازمان پژوهش همکاری نماید.

وی حضور و بازدید کارکنان سازمان دانش آموزی از سازمان پژوهش و شرکت چاپ کتابهای درسی را گامی موثر در جهت شناخت و آشنایی بیشتر با ظرفیت های سازمان دانست و اضافه کرد: انتشارات مدرسه نیز با امکانات وسیعی که در اختیار دارد می تواند در چاپ کتاب و آثار مربیان و دانش آموزان با سازمان دانش آموزی همکاری نماید. 

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.