استقرار فرهنگ سپاس از معلمان، رویکرد اصلی دستگاه تعلیم و تربیت است

مدیر کل آموزش وپرورش آذربایجانشرقی در آیین تجلیل از فعالان بزرگداشت مقام معلم و کاشت 36 هزار اصله نهال به یاد 36 هزار شهید دانش آموز کشور در باشگاه فرهنگیان گفت: استقرار فرهنگ سپاس و قدردانی از معلمان رویکرد اصلی دستگاه تعلیم و تربیت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛جعفر پاشایی با خاطرنشان ساختن تکریم جایگاه و منزلت معلمان در طول سال در بدنه جامعه گفت: اقشار مختلف جامعه با آموزش و پرورش در ارتباط اند و توسعه و تعالی اجتماعی در گرو توجه به آموزش و پرورش است

مدیر کل آموزش و پرورش استان با تاکید بر این مسئله که ارتقای رضایتمندی عمومی معلمان بایستی سرلوحه تصمیم گیری ها و اقدامات مسئولان باشد، اذعان داشت: استقرار فرهنگ سپاس و قدردانی از معلمان رویکرد اصلی دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی با بیان اینکه امسال طی طرح ابتکاری کمپین های مردمی در ایستگاه ها، معابر و میادین فرهنگ سپاس معلم را به خوبی به جا آوردند، افزود: برگزاری اردوی فرهنگی برای بانوان سرپرست خانوار، تجلیل از بازنشستگان و شاغلین، غبارروبی مزار شهدا و عیادت از بیماران جزو اقدامات برجسته در این ایام بوده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: بدون تردید این کمپین ها در راستای ترویج فرهنگ عمومی قدردانی از تلاشهای معلمان، حرکتی ماندگار و مثمر ثمر بوده و گامی مهم در این جهت خواهد بود.

پاشایی به رویکرد آموزش و پرورش استان بر محور دانش آموز٬معلم و اولیا اشاره کرد و تصریح نمود:محوری ترین و اساسی ترین موضوع در این رویکرد  تکریم شان ومنزلت معلمان است.

وی از احداث 30 چمن مصنوعی در آموزش وپرورش نواحی ومناطق تا هفته دولت امسال خبر داد و افزود: برای رفاه و تکریم فرهنگیان مرکز دندانپزشکی و کانون بازنشستگان در حال احداث می باشد که بزودی افتتاح خواهد شد.

پاشایی در پایان خواستار ارتباط با بدنه اصلی مردم از طریق صدا وسیما و رسانه های دیداری و نوشتاری جهت تکریم شان و منزلت فرهنگیان شد.

 

قهرمانی فر هفته معلم را نماد پاسداشت از مقام والای فرهنگیان دانست وافزود: معلمان خود پاسدار فرهنگ سپاس و مروج آن در کلاس های درس برای نسل آینده هستند و مطلوب است فرهنگ سپاس از معلم در بطن جامعه و شهروندان و سازمان ها نهادینه گردد.

دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم استان اظهار داشت؛ تاکید همه ارکان دستگاه تعلیم و تربیت مخصوصا رویکرد مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان در خصوص برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم،تکریم شان و منزلت همه همکاران فرهنگی در طول سال و جلب رضایتمندی آنان است.­

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش وپرورش استان افزود: تمام زیر ساخت های ایجاد شده در طول چهار سال اخیر از جمله خانه های معلم و مرکز اسکان بیماران صعب العلاج و... در راستای رفاه فرهنگیان و کاهش هزینه ها آنان صورت گرفته است.

در پایان این مراسم با اعطا لوح سپاسی از سوی مدیر کل آموزش و پرورش استان از فعالان هفته بزرگداشت مقام معلم و کاشت 36 هزار اصله نهال به یاد 36 هزار شهید دانش آموز کشور تجلیل بعمل آمد

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش وپرورش استان افزود: تمام زیر ساخت های ایجاد شده در طول چهار سال اخیر از جمله خانه های معلم و مرکز اسکان بیماران صعب العلاج و... در راستای رفاه فرهنگیان و کاهش هزینه ها آنان صورت گرفته است.

در پایان این مراسم با اعطا لوح سپاسی از سوی مدیر کل آموزش و پرورش استان از فعالان هفته بزرگداشت مقام معلم و کاشت 36 هزار اصله نهال به یاد 36 هزار شهید دانش آموز کشور تجلیل بعمل آمد

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA