تمام کتاب‌های درسی ثبت‌نام شده در سامانه تحویل شد/ استان‌ها در حال مرجوع کتب مازاد هستند

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی گفت: کتاب درسی تمام دانش‌آموزانی که در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، تحویل شده است و مناطق و استان‌ها در حال مرجوع کتاب‌های مازاد هستند.

احمدرضا امینی مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص گلایه برخی دانش‌آموزان هنرستانی از توزیع بعضی از کتاب‌های درسی‌شان، اظهار کرد:  همانطور که قبلا نیز از طریق رسانه‌های خبری اعلام شده است، توزیع کتاب‌های درسی شاخه فنی‌و‌حرفه‌ای و کاردانش از طریق ثبت‌نام کتاب درسی توسط دانش‌آموز یا مدرسه در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی برای سال تحصیلی 98-97 انجام پذیرفته است.

وی ادامه داد: بازه زمانی ثبت‌نام کتاب درسی از اوایل اردیبهشت ماه لغایت 31 شهریور سال 97 اعلام شده بود ولی به دلیل اینکه برخی از دانش‌آموزان یا مدارس، ثبت‌نام کتاب درسی را انجام نداده بودند، زمان تا 15 آبان ماه تمدید شد و تمام دانش‌آموزانی که در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، کتاب درسی خود را تحویل گرفته‌اند.

امینی اضافه کرد: فروش و توزیع کتاب‌های درسی در سامانه به صورت بسته آموزشی انجام می‌شود یا به عبارت دیگر کتاب‌های درسی هر رشته پایه به صورت یک بسته آموزشی تعریف شده است که دانش‌آموز یا مدرسه مجاز به ثبت‌نام بسته آموزشی بر اساس پایه و رشته ثبت‌نام دانش‌آموز در سناد بوده است.

وی گفت: بسته‌های آموزشی شاخه کاردانش و فنی‌وحرفه‌ای بر اساس جلسات کارشناسی متعدد با دفتر آموزش کاردانش دفتر آموزش فنی‌و‌حرفه ای، دفتر تألیف کتاب‌های درسی فنی‌و‌حرفه‌ای و کاردانش و اداره کل نظارت بر نشر و توزیع موادآموزشی  بر اساس جدول دروس و رشته‌های مصوب شورای عالی آموزش و پرورش تنظیم و در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی تعریف شده است.

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی افزود: با توجه به بررسی، پایش عملکرد استان ها و براساس اطلاعات موجود در سامانه، کتاب درسی تمامی دانش‌آموزان که در سامانه ثبت نام کرده‌اند تحویل شده است و مناطق و استان‌ها در حال مرجوع کتاب‌های مازاد هستند؛ البته شایان ذکر است برخی از هنرستان‌های کاردانش کتاب‌هایی که در بسته آموزشی مربوط به آن رشته و پایه وجود ندارد درخواست می‌کنند (درخواست مازاد) و به دلیل عدم اجابت درخواست، این موضوع را در قالب کسری یا عدم توزیع بیان می‌کنند.

 

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA