اخبار

فراخوان پژوهشی باید متناسب با موقعیت سازمان باشد

ششمین جلسه شورای پژوهشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با حضور رئیس، معاونین، برخی مدیران این سازمان و دیگر اعضای شورا برگزار شد.

هویت‌زدایی از آموزش‌های سنتی، یک سم است و اعتبارزدایی از آموزش‌های الکترونیکی یک غبن

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی معتقد است هویت‌زدایی از آموزش‌های سنتی، یک سم است و اعتبارزدایی از آموزش‌های الکترونیکی یک غبن و باید دانش آموزان را در ساحت‌های مختلف، تربیت کرد و این مهم در آموزش غیرحضوری محقق نمی‌شود.

دکتر ملکی به عنوان«عضو کارگروه تدوین برنامه عملیاتی اجرای سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی» معرفی شد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در ابلاغی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی را به عنوان «عضو کارگروه تدوین برنامه عملیاتی اجرای سیاستها و ضوابط ساماندهی و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه)» منصوب کرد.

شرکت 105 کشور جهان در پنجاه‌ویکمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم رشد

دبیر پنجاه‌ویکمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم رشد از حضور 105 کشور جهان با ارسال 1950 فیلم در این دوره جشنواره خبر داد.

دفتر انتشارات و فناوری آموزشی باید نگاه حامی به برنامه‌های درسی داشته باشد

دکتر حسن ملکی، دفتر انتشارات و فناوری آموزشی را موظف به دنبال کردن نگاه حامی نسبت به برنامه‌های درسی قصد شده دانست و گفت: فعالیت‌های این دفتر، به مثابه یک حامی است که باید از برنامه‌های قصد شده، حمایت کند.

برنامه‌ریزی درسی به منزله‌ی یک سفر است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، برنامه‌ریزی درسی را به منزله‌ی یک سفر دانست و گفت: برنامه‌ریزی درسی یک مسافرت است لذا از زمانی که ما برنامه‌ریزی برای درس معینی را آغاز می‌کنیم، وارد این سفر می‌شویم.

رمزینه‌های سریع پاسخ نقطه‌ی اتصال فناوری با برنامه‌های درسی است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، بر لزوم توجه به رمزینه‌های سریع پاسخ تأکید کرد و گفت: رمزینه‌های سریع پاسخ، به معنای اتصال فناوری با برنامه‌های درسی و یک قدم مؤثر است لذا ضرورت دارد که قدم‌های مؤثرتری را در این عرصه برداریم زیرا این راهبرد اصلی ما در سازمان است.

معرفی ماهنامه‌ی رشد دانش‌آموز

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی قصد دارد در سلسله گزارش‌هایی مجلات رشد را معرفی کند که در هشتمین گزارش به معرفی ماهنامه «رشد دانش‌آموز» از گروه مجلات دانش‌آموزی رشد می‌پردازد.

نشست "بررسی ویژگی‌های مدیریت مدرسه با رویکرد اسلامی" برگزار می‌شود

نشست ارائه‌ی یافته‌های پژوهشی با عنوان «بررسی ویژگی‌های مدیریت مدرسه با رویکرد اسلامی» توسط پژوهشکده‌ی برنامه‌ریزی درسی و نوآوری‌های آموزشی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

تعداد آثار واصله به دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم رشد از 2000 فیلم گذشت

مدیر اجرایی پنجاه‌ویکمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم رشد از شرکت بیش از 2000 فیلم‌ساز ایرانی و خارجی در این دوره از جشنواره خبر داد.

تولید بسته‌ی تربیت و یادگیری دوره‌ی پیش‌دبستان در دستور کار قرار گرفت

جلسه‌ی شورای برنامه‌ریزی و تدوین محتوای پیش از دبستان به میزبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی امروز سه‌شنبه 20 مهر 1400 برگزار شد.

شهید«علی لندی» در قاب مجلات رشد

معاون تولید و انتشار مجلات رشد دفتر انتشارات و فناوری آموزشی اعلام کرد که در اولین سری توزیع مجموعه‌ی مجلات رشد در مهر ماه سال 1400 تصویر قهرمان ملی شهید «علی لندی» در مجله‌ی رشد نوجوان منتشر می‌شود.

«مشاور امور علمی و توسعه‌ی بخشی به ارتباطات مؤثر با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی»، سازمان پژوهش منصوب شد

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در ابلاغی دکتر رامین نوظهوری را به‌عنوان "مشاور در امورعلمی و توسعه‌بخشی به ارتباطات مؤثر با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی"، این سازمان منصوب کرد.

نشست توجیهی داوران نوزدهمین جشنواره کتاب رشد برگزار شد

جلسه‌ی توجیهی داوران نوزدهمین جشنواره‌ی کتاب رشد، 19 مهرماه در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد.

برنامه‌های سال تحصیلی جدید رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش اعلام شد

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی فنی و حرفه‌ای و کاردانش از تولید محتوا و تکمیل اجزای بسته‌های یادگیری 126 عنوان درسی این رشته ها و بهره برداری آنها از طریق رمزینه های سریع پاسخ خبر داد.

چهارمین کنگره‌ی زیست‌پزشکی دانش‌آموزی با همکاری سازمان پژوهش برگزار می‌شود

چهارمین کنگره بین‌المللی زیست‌پزشکی دانش‌آموزی با همکاری و مشارکت سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و چند نهاد و دانشگاه دیگر، 19 آبان ماه برگزار می‌شود.

مهلت دریافت آثار پنجاه‌ویکمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم رشد تمدید شد

دبیر پنجاه و یکمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های آموزشی تربیتی رشد از تمدید مهلت دریافت آثار این جشنواره تا 30 مهرماه خبر داد.

اهدای نشان ویژه به آثار برگزیده‌ی شجاعت و فداکاری نوجوانان ایرانی در جشنواره‌ی فیلم رشد

معاون وزیر و رئیس شورای سیاستگذاری پنجاه‌ویکمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم رشد از تصمیم این شورا در خصوص تعیین جایزه‌ و نشان ویژه‌ای با نام و یاد شهید علی لندی خبر داد.