اخبار

در آستانه مبعث پیامبر اعظم(ص)، اولین نشست ماهانه اعضای هیأت علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در سال 96 با حضور دکتر محمدیان برگزار شد.

دوشنبه 4 ارديبهشت 96

رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت عید سعید مبعث در سال 95 با اشاره به استمرار دو جریان «بعثت» و «جاهلیت» از صدر اسلام تاکنون، شاخصه اصلی جریان بعثت را خردورزی هدایت یافته بوسیله پیامبران الهی و مهمترین شاخصه جریان جاهلیت را شهوت و غضب دانستند.

دوشنبه 4 ارديبهشت 96

 14مین جشنواره ساماندهی کتاب‌های آموزشی رشد، ویژه کتاب های آموزشی قرآنی ساعت 15 الی 17 امروز دوشنبه 4 اردیبهشت ماه در سالن کوثر میدان فلسطین برگزار می شود.

دوشنبه 4 ارديبهشت 96

نخستین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی کشور در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.

دوشنبه 4 ارديبهشت 96

طی حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش،«علیرضا جدایی» به سمت سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور منصوب شد.

دوشنبه 4 ارديبهشت 96

با حضور وزیر بهداشت و معاون تربیت‌بدنی‌ و سلامت وزارت آموزش و پرورش از ۴ عنوان کتاب درباره «سلامت» ویژه دانش‌آموزان و معلمان رونمایی شد.

دوشنبه 4 ارديبهشت 96

مدیرعامل انتشارات مدرسه با بیان اینکه از تابستان سال جاری تولید کتب الکترونیکی در این انتشارات آغاز می‌شود، افزود: باشگاه معلمان مؤلف راه‌اندازی شده و در نمایشگاه بین‌المللی کتاب، ثبت‌نام از این معلمان آغاز می‌شود.

يكشنبه 3 ارديبهشت 96

نشست خبری مدیرعامل موسسه فرهنگی برهان (انتشارات مدرسه) صبح امروز با حضور جمع کثیری از خبرنگاران برگزار شد.

يكشنبه 3 ارديبهشت 96

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: قرآن برای کشور و نظام آموزش و پرورش ما به عنوان محور فعالیت ها مورد توجه است و برگزاری مسابقات قرآن دانش آموزی را نیز بخشی از این توجه دانست.

يكشنبه 3 ارديبهشت 96

معاون دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی در آستانه برگزاری دومین جشنواره کتاب های آموزشی قرآنی گفت: باید محتوای قرآنی به زیست قرآنی و ایجاد تغییر درهمه لایه های زندگی فرد شود.

يكشنبه 3 ارديبهشت 96

وزیر آموزش‌وپرورش: با توجه به رویکرد و اصلاحاتی که ایتالیا در نظام تعلیم و تربیت انجام داده موقعیت خوبی است تا همکاری‌های دوجانبه به خصوص در رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای، گسترش یابد

شنبه 2 ارديبهشت 96

وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم اظهار کرد: دبیرخانه دائمی مسابقات قرآن کریم دانش‌آموزی جهان اسلام در ایران دایر می‌شود.

شنبه 2 ارديبهشت 96

الکترونیک صنعتی زیرشاخه‌ای از علم گسترده الکترونیک است که در این قسمت بیشتر راجع به قطعات الکترونیکی‌ که در صنعت استفاده می‌شوند و همچنین مدارات کاربردی آنها و مشخصات کاتالوگ آنها پرداخته می‌شود.

شنبه 2 ارديبهشت 96

با حضور وزیر آموزش و پرورش، پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآنِ دانش‌آموزان جهان اسلام با حضور نمایندگانی از 30 کشور جهان در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) آغاز شد.

شنبه 2 ارديبهشت 96

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از تغییر کتاب‌های درسی پایه یازدهم در شاخه های مختلف نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش خبر داد.

شنبه 2 ارديبهشت 96

وزیر علوم و تحقیقات ایتالیا در دیدار با وزیر آموزش و پرورش، ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران اظهارکرد: ما خواستار همکاری های آموزشی با ایران هستیم.

شنبه 2 ارديبهشت 96

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه مدارس تا پایان اردیبهشت ماه در همه مقاطع تحصیلی باز بوده و فعال است، گفت: امتحانات خرداد ماه دانش‌آموزان از ۲ تا ۲۵ خرداد ماه برگزار می‌شود.

شنبه 2 ارديبهشت 96

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری مرحله سوم (استانی) مسابقات کتابخوانی دانش آموزان ساعت 11 امروز چهارشنبه 30 فروردین ماه به صورت هماهنگ در سراسر کشور خبر داد.

چهارشنبه 30 فروردين 96

سرپرست پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با بیان اینکه پژوهش در خصوص «ادامه روند تعطیلی مدارس در روز پنج‌شنبه» در حال انجام است، افزود: تا زمانی که جواب درستی نگرفته‌ایم، روند فعلی ادامه دارد.

چهارشنبه 30 فروردين 96

نوزدهمین نشست سالانه سردبیران مجلات رشد با حضور دکتر محمدیان و با هدف تبیین سیاست ها و برنامه های سال جاری در مجتمع آموزشی، رفاهی تنکابن هم اکنون در حال برگزاری است.

سه شنبه 29 فروردين 96

Pages