اخبار

وزیر آموزش و پرورش در بازدید سرزده از بیمارستان فرهنگیان، اظهار کرد: کاستن از دغدغه های درمان وارتقای کیفیت خدمات پزشکی به فرهنگیان رااز اولویت های این وزارتخانه است. 

شنبه 7 اسفند 95

وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه موارد متعددی برای تفویض اختیار از ستاد به استان ها و مناطق وجود دارد که درحال بررسی است، گفت: استان ها در چارچوب ضوابط نیروی انسانی و توزیع هزینه های استانی اختیارات کامل دارند

شنبه 7 اسفند 95

پانصدو پنجاه و ششمین شماره هفته نامه خبری تحلیلی آموزشی وزارت آموزش و پرورش با مطالبی متنوع و خواندنی به صورت الکترونیکی منتشر شد.
شنبه 7 اسفند 95

رئیس گروه علوم پایه سازمان از برگزاری کارگاه آموزشی «الگوی فعالیت مغز در آموزش و پرورش» با حضور دبیران زیست وکارشناسان حوزه ستادی خبر داد.

چهارشنبه 4 اسفند 95

رضوان حکیم زاده درگردهمایی یک روزه معاونان آموزش ابتدایی ادارات کل آموزش وپرورش کشور اظهار کرد: هدف، محتوا و معلمان مدارس ابتدایی باید قرآنی باشد.

چهارشنبه 4 اسفند 95

دبیر اجرایی طرح "سازمان و یک روز با درهای باز" از برگزاری هیجدهمین برنامه در روز یکشنبه 8 اسفندماه با حضور دانش آموختگان جامعه المصطفی(ص) خبرداد.

چهارشنبه 4 اسفند 95

معاون ابتدایی دفتر تألیف کتاب‌های درسی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران: در کتاب‌های تولید آموزش و پرورش هیچگونه مطلبی متناقض با هنجارها وجود ندارد.

چهارشنبه 4 اسفند 95

وزیرآموزش وپرورش به صورت سرزده از « مدرسه دخترانه شاهد صابرین» شهر تهران بازدید و در فضایی صمیمی با کارکنان و دانش آموزان به گفتگو نشستند.
چهارشنبه 4 اسفند 95

وزیر آموزش و پرورش گفت: رویکرد مدارس باید از مشق محوری، دیکته محوری و حافظه محوری که ذهن دانش‌آموز را درگیر می‌کند و او را از لذت فراگیری علم محروم می‌سازد، تغییر کند.

چهارشنبه 4 اسفند 95

رئیس گروه گروه تفکر دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطة نظری از برگزاری نشست تخصصی سرگروه‌های آموزشی درس «تفکر و سواد رسانه‌ای» شهر تهران در سازمان پژوهش خبر داد.

چهارشنبه 4 اسفند 95

سرپرست پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش از بررسی تغییر«تقویم نظام آموزشی» در این وزارتخانه و احتمال اجرای آزمایشی آن در سال آینده خبر داد.

چهارشنبه 4 اسفند 95

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در آئین رونمایی از کتاب با اشاره به حمایت دانش‌آموزان از انتفاضه مردم فلسطین تأکید کرد: این حمایت‌ها تا نابودی کامل رژیم غاصب اسرائیل ادامه خواهد داشت.

چهارشنبه 4 اسفند 95

طی حکمی از سوی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حمید رضا شاه آبادی به عنوان مدیرعامل موسسه فرهنگی برهان (انتشارات مدرسه) منصوب شد.

سه شنبه 3 اسفند 95

ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین که با سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی و حضورهیات‌هایی از 80 کشور جهان آغاز شد، امروز و فردا در تهران ادامه دارد.

سه شنبه 3 اسفند 95

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی در گردهمایی معاونان پرورشی و فرهنگی سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران اظهار کرد: اگر بخواهیم فرایند تربیت در مدارس شکل بگیرد باید مدیریت تربیت به خوبی عمل کند.

سه شنبه 3 اسفند 95

کتاب « راهنمای معلم در ارزشیابی توصیفی» روی سایت سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نشانیhttp://www.chap.sch.ir  قرار گرفت.

سه شنبه 3 اسفند 95

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دفاتر پیشخوان‌ دولت برای صدور تائیدیه‌های تحصیلی فعال هستند، افزود: با فعال شدن سیستم صدور الکترونیکی تائیدیه‌ مدارک غیر واقعی شناسایی می‌ شود.

سه شنبه 3 اسفند 95

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به تطبیق کارنامه تحصیلی دوره های سابق، افزود: این شورا بر ضرورت عدم تفکیک دانش‌آموزان با استعدادهای برتر از سایر دانش‌آموزان و تقویت طرح «شهاب»‌ تأکید کرده است.

سه شنبه 3 اسفند 95

معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش اظهار کرد: آشنایی مطلوب دانش آموزان و مربیان با شاخه فنی و حرفه ای از اهداف آموزش و پرورش است.

سه شنبه 3 اسفند 95

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: ترویج ورزش باستانی و پهلوانی در بین مردم و دانش آموزان در عمل گسترش فرهنگ حمایت از آموزه های دینی و منش و رفتار اهلبیت عصمت و طهارت (ع) است.
سه شنبه 3 اسفند 95

Pages