اخبار

پنجشنبه 1 فروردين 98

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: به کوری چشم دشمنان، تقویت بنیه دفاعی را ادامه خواهیم داد و تحت فشار دیگران قرار نخواهیم گرفت.

پنجشنبه 1 فروردين 98

وزیر آموزش و پرورش سال 1398 را که مقارن با میلاد حضرت علی (ع) شد، به خانواده بزرگ آموزش و پرورش تبریک گفت.

پنجشنبه 1 فروردين 98

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال 1398، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند.

پنجشنبه 1 فروردين 98

رهبر انقلاب در پیام نوروزی آغاز سال ۱۳۹۸ به آحاد ملت ایران، ضمن نامگذاری سال پیش رو به عنوان «رونق تولید»، مشکل اساسی و فوری کشور را همچنان مشکل اقتصادی دانستند.
به همین مناسبت، بخش اقتصاد پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR بنا دارد که در پرونده‌ای به تبیین و تحلیل ابعاد مختلف مسأله‌ی «رونق تولید» بپردازد. اولین مطلب از این پرونده، گفتگویی است با آقای دکتر سید امیر سیاح، مدیر گروه مطالعات محیط کسب و کار مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی که وی به سه سؤال درباره رابطه‌ی رونق تولید با بهبود معیشت مردم پاسخ می‌دهد:
1- رونق تولید چگونه می تواند مشکلات معیشتی مردم را حل کند؟

پنجشنبه 1 فروردين 98

رییس‌جمهوری در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال 1398 هجری شمسی، سال جدید را سال تصمیم‌گیری‌های نو، انسجام ملی و تلاش مضاعف خواند.

سه شنبه 28 اسفند 97

نوروز، طلیعه دگرگونی شگرف و پیامی است به آدمی برای از خود رستن و به او پیوستن

سه شنبه 28 اسفند 97

در بسیاری از هنرستان‌های کشور، قطعه‌ زمینی کوچک یا بزرگ در گوشه‌ای از هنرستان بلااستفاده وجود دارد. چه خوب است با تکیه بر ذوق و شوق هنرجویان هنرستان یک باغچه هنرستانی سروسامان دهیم. در قصرشیرین در قطعه زمینی از هنرستان، هنرجویان مطابق آنچه که در ادامه می‌آید، یک باغچه هنرستانی ایجاد کردند که در آن تره، جعفری، ریحان، کدوتنبل، کلم، سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی و بامیه می‌کاشتند. از محصولشان هم خود استفاده می‌کردند، هم به هنرآموزان هنرستان می‌دادند. مازاد محصول را هم می‌فروختند.

سه شنبه 28 اسفند 97

پیام تبریک ریس سازمان به خبرنگاران

سه شنبه 28 اسفند 97

دکتر ذوعلم به مناسبت آغاز سال نو شمسی پیام تبریک خطاب به همکاران فرهنگی، مولفان و همکاران سازمان صادر کردند.

سه شنبه 28 اسفند 97

کاربرد علوم شناختی در مسائل کلان اجتماعی، تغییر نگرش و افزایش تاب‌آوری در برابر مشکلات جامعه یکی از اهداف توسعه علوم شناختی در سال‌های آتی است؛ زیرا درک ما از شرایط می‌تواند پایداری و تاب آوری جامعه را افزایش دهد.

سه شنبه 28 اسفند 97

بحث بر سر این موضوع بود که سازمان پژوهش یک سازمان محوری در وزارت آموزش‌وپرورش است. من گفتم: اینجا یک شاهراهی است که همه حوزه‌ها می‌آیند و به آن وصل می‌شود. اینجا مسئول پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی است. یعنی باید تکلیف محتوا را روشن کند و تکلیف چگونگی فرایند یاددهی، یادگیری محتوا را نیز روشن کند و طبیعتاً باید تکلیف ارزشیابی آن محتوا را نیز روشن کند.

يكشنبه 26 اسفند 97

 10 هزار دانش‌آموز فرمانده بسیج طی نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب، به بیانیه گام دوم انقلاب لبیک گفتند و آمادگی و عزم جزم نسل چهارم انقلاب برای اجرای توصیه‌های مقام معظم رهبری را اعلام کردند.

يكشنبه 26 اسفند 97

 یکی از مهم‌ترین دستاوردهایی که کانون در یکسال و نیم اخیر داشته و برای بنده بسیار ملموس است، ارتباط بیشتر با جامعه نسبت به گذشته است

يكشنبه 26 اسفند 97

سازمان پژوهش و همه بخش‌های علمی، فرهنگی و تربیتی جامعه باید بیانیه گام دوم را به عنوان یک «مانیفست اندیشه‌ای» مورد توجه قرار بدهند.

يكشنبه 26 اسفند 97

پنجمین همایش ملی فضای مجازی پاک با محوریت صیانت و توسعه روز شنبه 1397/12/18 و با حضور دکتر سید سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در سالن جابر بن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این جلسه دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: باید در فضای مجازی نسبت به روابط بازیگران و کنشگران این فضا آگاهی داشته باشیم.

وی افزود: در فضای مجازی تولیدکنندگان خود مردم هستند و حکومت نمایندگی تک تک کاربران راجع به مسائل عامه را برعهده دارد.

شنبه 25 اسفند 97

در کنار دو معاونت پیشتیبانی و معاونت حوزه‌های 11 گانه تربیت و یادگیری سازمان پژوهش، معاون سومی با عنوان معاون برنامه‌ریزی دوره‌های چهارگانه خواهد داشت . دوره ها شامل : دوره پیش‌دبستانی و ابتدایی، دوره متوسطه اول، متوسطه دوم نظری و متوسطه دوم شاخه های کاردانش و فنی‌وحرفه‌ای هستند .

شنبه 25 اسفند 97

اخیراً پیشنهادی وزیر آموزش و پرورش دارد که این مصوبه تغییر کند که منتظریم سازمان امور اداری و استخدامی کشور درباره این نامه اخیر وزیر اعلام نظر کند؛ اگر اعلام کرد که همان مصوبه به قوت خود باقیست، ما باید به حکم قانون کار خود را انجام دهیم و اگر اعلام کرد که پژوهشگاه از سازمان جدا شود که این موضوع انجام می‌شود.

شنبه 25 اسفند 97

فضای صدا و سیما، بخش فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تمامی بخش‌های تولید کننده اعم از تولیدکنندگان اسباب‌بازی و لباس و همچنین بخش تبلیغات دینی و مذهبی مساجد و حسینیه‌ها در اشاعه سبک زندگی موثرند البته باید توجه داشت که هیچکدام از اینها نمی‌توانند مسئولیت مدرسه و آموزش و پرورش را کمرنگ کنند

چهارشنبه 22 اسفند 97

14جلسه تقدیر و تشکر ازتلاش ها و زحمات جناب آقای مهندس دوراندیش با حضور سرپرست جدید دفترتالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش آقای مهندس بهمنی،  پیشکسوتان، معاونین و کارشناسان دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش برگزار گردید.

چهارشنبه 22 اسفند 97

شماری از نمایندگان نهادهای فعال در عرصۀ تعلیم و تربیت با رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی دیدار کردند.