اخبار

شادی و نشاط؛ حق دانش آموزان و نیاز محیط های آموزشی

به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، نظام آموزش و پرورش بی شک نقشی مهم در بروز خلاقیت افراد دارد. برای این منظور سیستم آموزشی به رغم بسیاری از مشکلات و نارسایی های موجود، باید به سمت بهبود و ارتقای شاخص ها و امکانات خود گام بردارد. یکی از این شاخص ها،

رنگ‌ ها چه تاثیری در عملکرد دانش‌ آموزان دارند؟

یک روانشناس و متخصص علوم اعصاب شناختی با اشاره به استفاده آموزش و پرورش از رنگ های خنثی در مدارس، به کارگیری از رنگ‌ های مختلف در فضاهای آموزشی را یک نیاز و ضرورت دانست و افزود: با توجه به اینکه "رنگ" می‌ تواند یکی از عوامل‌ موثر در سلامت روان باشد، ممکن است رنگ‌ های غیر محرک و خنثی سبب بی‌حوصلگی و کاهش سطح یادگیری کودکان شوند، این در حالیست که مسئولان این حوزه نمی‌ خواهند برای این موضوع اهمیتی قائل شوند چراکه هر تغییری نیازمند هزینه‌ و تلاش‌ هایی است.؛

حضور انتشارات مدرسه با بیش از ۲۰۰ عنوان چاپ نخست درنمایشگاه کتاب

این انتشارات با ۱۳۰۸ عنوان کتاب که ۲۰۰ عنوان آن چاپ نخست هستند، یه نمایشگاه می‌آید.

لزوم ارائه دانش به دانش‌آموزان مبتنی بر فلسفه اسلام

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای با پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی از ۹ سال گذشته قرار شده است تا جهت‌گیری دانشی که به دانش‌آموزان ارائه می‌شود، درست و مبتنی بر فلسفه اسلام باشد.                                     

فروکاهی تدریجی اهتمام به تعلیم و تربیت در مجموعه دستگاه‌های مدیریتی ما همواره وجود داشته است

در حالی که رهبر معظم انقلاب هموراه بر بنیادی بودن مسأله تعلیم و تربیت تأکید دارد، اما چرخه‌ و فرایندهای کلان مدیریتی کشور در این جهت هنوز دچار تحول نشده‌اند.

آخرین مهلت نام نویسی در جشنواره فیلم کوتاه مدرسه اعلام شد

دانش آموزان خلاق سراسرکشور تا پایان اردیبهشت ماه جاری فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه ارسال کنند.

نظریه اسلامی و کاربست آن متناسب با تحلیل محتوای آموزشی نظام تعلیم و تربیت است

طبق تفاهم‌نامه‌ای با پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی از ۹ سال گذشته قرار شده تا جهت‌گیری دانشی که به دانش‌آموزان ارائه می‌شود، درست و مبتنی بر فلسفه اسلام باشد.  

دو سال پیش‌دبستانی در مناطق محروم و دوزبانه اجباری می‌شود

منابع آموزش‌وپرورش محدود است و باید دست به انتخاب بزنیم. این انتخاب باید ناظر به مناطق محروم و دوزبانه باشد تا مهم‌ترین بحث آموزشی که عدالت آموزشی است، برقرار شود.

قائم‌مقام وزیر بهداشت و درمان در همایش «سفیران سلامت دانش‌آموزی»: ۲۵ درصد دانش‌آموزان دچار چاقی یا اضافه‌وزن هستند

از هر ده دانش‌آموز، هشت نفر کم‌تر از نیم ساعت فعالیت فیزیکی دارند، ۲۵ درصد دانش‌آموزان دچار چاقی یا اضافه‌وزن هستند، مسواک نمی‌زنند و میان وعده ناسالم مصرف می‌کنند.

همایش علم اسلامی و کاربست آن در آموزش و پرورش بر محور اندیشه های علامه جوادی آملی می باشد

این همایش در کنار ارائه مقالات و پیام ویژه جناب آیت‌اله جوادی آملی چهار محور اصلی را دنبال می‌کند

افزایش اقبال دانش‌آموزان به هنرستان‌ها به خاطر تامین "شغل"

گرایش به هنرستان‌های به خاطر مسئله "شغل" رو به افزایش است چرا که در شاخه نظری، فرد پس از لیسانس و فوق‌لیسانس باز هم شغلی ندارد.

مداخله در بحران

 اولین نشست کارگروه هماهنگی و کمک‌رسانی به فرهنگیان و دانش‌آموزان استان گلستان با حضور نمایندگانی از؛ 7 استان، دو دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان  و حوزه هایی از وزارت آموزش و پرورش در سازمان پژوهش برگزار گردید.

سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش در نوع مدیریت بحران مناطق سیل زده

نماینده استان  گلستان گفت:324 مدرسه در منطقه آسیب‌دیده‌اند و 32 واحد مدرسه صد در صد تخریب شده‌اند.

دردسرهای سیل برای دانش آموزان و دانشجویان

در کنار همه ی اتفاقات خوبی که به واسطه ی همدلی مردم و یا پای کار آمدن واقعی مسئولین در مدیریت بحران بعد از وقوع سیل رقم خورد، تدابیر وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم برای حمایت از دانش آموزان و دانشجویان درگیر سیل جالب توجه بود که در گزارش زیر به مجموع این اقدامات اشاره خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه