هفته مهارت آموزی و کارآفرینی و تجلیل از همکاران دفتر تألیف فنی و حرفه‌ای

مراسم بزرگداشت هفته ملی مهارت آموزی و کارآفرینی و تجلیل از همکاران دفتر تألیف کتاب‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، این مراسم امروز یکشنبه 5 مردادماه در سالن جلسات طبقه هشتم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم آقای دکتر علی محبی سرپرست معاونت برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری در خصوص اهمیت و جایگاه مهارت آموزی و فنی و حرفه‌ای، کارآفرینی نسخه بی بدیل برون رفت از چالش بیکاری، اصل کارآفرین بودن و نافع بودن آموزش‌ها، دلایل پذیرا بودن کشورها و دانشگاه‌های پیشرفته جهان از نیروهای ماهر کشورهای دیگر، چالش‌ها و راهکارهای مهارت آموزی دقایقی سخنرانی نمود.

سپس تعدادی از همکاران دفتر تألیف کتاب‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در خصوص مسائل و مشکلات این بخش نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

آقای افشار بهمنی سرپرست دفتر تألیف کتاب‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نفر بعدی بود که در این مراسم سخنرانی داشت. وی گزارشی از روند فعالیت‌های این دفتر، برنامه‌های پیش رو و برخی از مهم‌ترین مسائل و مشکلات فنی و حرفه‌ای و مهارت آموزی ارائه نمود.

در پایان این مراسم جناب آقای دکتر حسن ملکی بعد از ابراز علاقه ناشی از فضل و وفاق جمعی به همکاران دفتر فنی و حرفه‌ای، اضلاع مثلث زندگی یعنی خواستن، توانستن و دانستن را تشریح و بر پویا بودن این مثلث تأکید کرد.

ایشان تأکید کرد: برنامه‌ریزی درسی مهارت محور، توجه به مهارت‌های فنی و حرفه‌ای بر قامت تربیت، ارتباط با زمینه‌های شغلی هم سنخ، اجتناب از نزدیک بینی و دور بینی افراطی، برقراری مناسب و مطلوب نسبت‌ها و برقراری نسبت و ارتباط با علوم انسانی و نظری مسائل مهمی است که باید مدنظر داشت.

در این مراسم که به مناسبت هفته ملی مهارت آموزی و کارآفرینی برگزار شد از تلاش‌های همکاران دفتر تألیف کتاب‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش با اهدای لوح تجلیل شد.

 31  تیر تا 6 مردادماه هفته ملی مهارت آموزی و کارآفرینی نامگذاری شده و 6 مرداد نیز روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است.

مشروح مطالب بیان شده در این مراسم متعاقباً منتشر خواهد شد.

2
امتیاز: 2 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA