پژوهش و فناوری، جهش تولید، برنامه‌ریزی درسی فطرت گرایی توحیدی شعار هفتۀ پژوهش سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی است

در نشست شورای مدیران سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، شعار، برنامه‌ها و اهم وظایف کمیته‌های اجرایی بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، در نشست شورای مدیران سازمان پس از بررسی چند دستور جلسه، برنامه پیشنهادی هفته پژوهش توسط معاون برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری ارائه شد و هر یک از حاضرین دیدگاه‌های خود را بیان کردند.

در برنامه ارائه شده توسط علی محبی چند شعار به تبعیت از شعار اعلام شده توسط معاون برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری پیشنهاد شد که بعد از نقد و نظر حاضرین شعار"پژوهش و فناوری، جهش تولید، برنامه ریزی درسی فطرت گرایی توحیدی" مورد تصویب قرارگرفت. همچنین با رویکرد ارج نهادن به پژوهش، گفتمان پژوهش محوری و سیاست‌گذاری حرفه‌ای در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، علی محبی دبیر هفتۀ پژوهش، اهداف برگزاری این هفته را به شرح ذیل اعلام کرد:

-اشاعه و ترویج  برنامه‌ها و اهداف تحولی سازمان

- گفتمان سازی درزمینه مشارکت‌پذیری در تدوین برنامه درسی وتولید بسته‌های تربیت و یادگیری

- تجلیل از پژوهشگران و دستاوردهای علمی وپژوهشی برجسته سازمان

- مسئله‌یابی و تعیین اولویت‌های علمی وپژوهشی با مشارکت ذی نفعان برنامه درسی

در ادامه علی محبی ضمن تأکید بر مشارکت همۀ واحدهای سازمان، اهم برنامه‌های این هفته در سطح سازمان و برون‌سازمانی را درقالب نشست علمی، جشنواره دستاوردهای پژوهشی، رونمایی از کتاب‌ها و دستاوردهای مهم سازمان، رونمایی از اولویت‌های پژوهشی سازمان، رونمایی از الگوی تولید محتوای الکترونیکی و... اعلام کرد.

دکتر حسن ملکی رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ضمن تقدیر از پیش بینی‌های انجام شده و تأکید برلزوم رونق برنامه‌های این هفته اعلام کرد به جهت اهمیت پژوهش‌های سازمانی و تقدیر از اقدامات پژوهشی همکاران سازمان در برنامه‌های هفته امسال بخشی به این موضوع اختصاص داده شود. وی در ادامه با تأکید بر تشکیل شورای راهبری و کارگروه اجرایی بزرگداشت هفته پژوهش در سازمان، صدور دستورالعمل مراسم هفته پژوهش شامل: تعیین وظایف معاونت‌ها و دفاتر، تنظیم برنامه‌های دقیق و فرایند انجام کارها، تشکیل کمیته‌های داوری، اختصاص بودجه برابر برآورد کارگروه مربوطه، ایجاد بستر اجرای مراسم به صورت مجازی، را از اقدامات مؤثر در برگزاری هرچه بهتر این هفته برشمرد.

شایان ذکر است هفتۀ پژوهش امسال از تاریخ 25 تا 29 آذرماه برگزار می‌شود.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA