شفاف‌سازی حذفیات کتاب‌های درسی در شرایط قرمز کرونایی با ابلاغ یک بخشنامه انجام شد

بخش‌های مطالعه آزاد یا حذفیات منابع آزمون دوره‌های اول و دوم متوسطه نظری در شرایط قرمز کویید 19 برای سال تحصیلی 1400-1399مجدداً منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی؛ با توجه به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر برگزاری حضوری آزمون‌‌های پایه‌‌های نهم و دوازدهم و لزوم در نظر گرفتن بارم بندی و طراحی سؤالات کلیه دروس این پایه‌ها؛ این سازمان با توجه به همه‌گیری ویروس کویید 19 و تأثیر آن بر نظام آموزشی کشور، راهنماهای برنامه درسی کویید 19 در شرایط زرد و قرمز را برای سال تحصیلی 1400-1399 تولید و در آبان ماه سال 99 به ادارات آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرده است. در خصوص سایر پایه‌های تحصیلی نیز با توجه به تنوع وضعیت آموزشی، تصمیم‌گیری به عهده‌‌ی مدیران و معلمان مدارس است. در این بخشنامه تأکید شده؛ هرگونه دستورالعمل که مخالف مفاد این بخشنامه باشد فاقد اعتبار است.

 از این رو این سازمان به‌منظور اطلاع‌رسانی مجدد و شفاف‌سازی و ممانعت از سودجویی سایت‌های غیرمعتبر، مجدداً شیوه‌نامه بارم‌بندی و مطالعه آزاد دروس (حذفیات) امتحانی را به استان‌ها ابلاغ و در ضمیمه این خبر منتشر می‌کند.

شایان ذکر است بخش‌های مطالعه آزاد دروس (حذفیات) و بارم بندی نهایی همه دروس دوره‌های اول و دوم متوسطه در سامانه دفتر تألیف کتاب‌های درسی آموزش عمومی و متوسطه نظری به نشانی:  talif.sch.ir و مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش به نشانی: aee.medu.ir قابل دسترسی و بهره‌برداری می‌باشد.

فایل کامل مطالعه آزاد دروس (حذفیات) کتاب‌های درسی در شرایط کرونایی در اینجا و یا فایل‌های پیوستی قابل مشاهده است.

انتهای پیام

 

2
امتیاز: 2 (1 رای)
ضمیمه(پیوست):