شهید«علی لندی» در قاب مجلات رشد

معاون تولید و انتشار مجلات رشد دفتر انتشارات و فناوری آموزشی اعلام کرد که در اولین سری توزیع مجموعه‌ی مجلات رشد در مهر ماه سال 1400 تصویر قهرمان ملی شهید «علی لندی» در مجله‌ی رشد نوجوان منتشر می‌شود.

سیدکمال شهابلو در گفت‌وگو با روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، اظهار داشت: نوجوان فداکار «علی لندی» دانش‌آموز شجاع ایذه‌ای و از جان گذشته‌ای که برای نجات دو زن همسایه‌ی خود به دل آتش زد و نشان داد مسیر نورانی ایثار و فداکاری، برای میراث داران شهید حسین فهمیده و هزاران دانش‌آموز شهید انقلاب اسلامی‌ هیچگاه پایان ندارد. تصویر او به‌عنوان قابی ماندگار در مجله‌ی رشد نوجوان؛ حس ناب ایثار، ‌شجاعت و فداکاری نوجوان ایرانی را در زمره چشمه‌های جوشانی از رویش‌های ماندگار انقلاب اسلامی در فضای مقدس مدارس جاودانه خواهد کرد.

وی افزود: پس از وقوع این حادثه و در همان روزهای اولیه قرار شد؛ پس از مدوای اولیه،  گزارش این ایثار و فداکاری از زبان خود علی روایت شده و در مجله‌ی «رشد نوجوان» از مجموعه‌ی مجلات رشد منتشر شود. برنامه و آرزویی که با پر کشیدن این قهرمان ملی به آسمان عشق و ایثار، محقق نشد و در نتیجه قرار شد مجله‌ی رشد نوجوان در مهرماه  1400 با تصویری از علی لندی به‌عنوان «نماد نوجوان فداکار و از خودگذشته ایرانی» و در قامت «قهرمان ملی» به‌دست همکلاسی‌های او و تمامی خوانندگان نوجوان و جوان این مجله برسد.

شهابلو گفت: اقدام این نوجوان برای نجات دو زن گرفتار در آتش علاوه بر اینکه اوج شجاعت، جسارت و غیرت نوجوانی بزرگ‌زاده‌ی ایرانی را نشان می‌دهد، می‌تواند داستانی باشد برای نسل جوان جامعه و نیز تلنگری به خیل عظیم نوجوانان و جوانان ایرانی که نشان داد چگونه می‌توان مرد بود و برای نجات هم‌نوعان خود از جان شیرین وهستی دنیوی گذشت و به حیات جاودانه دست یافت.

شایان ذکر است شهید علی لندی نوجوان 15ساله‌ی ایذه‌ای در حالی‌که خانه‌ی همسایه در آتش می‌سوخت، به دل آتش زد تا جان دو زن میانسال و سالخورده را که در این خانه زندگی می‌کردند نجات دهد، اما در این تلاش معصومانه چون پروانه آتش گرفت و به شدت دچار سوختگی شد. این نوجوان فداکار با 91 درصد سوختگی در نواحی مختلف از سر، صورت تا کمر و دست و پاها، ‌ ابتدا به بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی اهواز منتقل و سپس برای ادامه‌ی درمان به شکلی کامل و مؤثرتر به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم اصفهان اعزام شد. علیرغم تلاش‌های دلسوزانه‌ی کادر درمان، این فرزند رشید ایران پس از حدود 10 روز به دلیل آسیب‌های ناشی از سوختگی شدید آسمانی شد.

انتهای پیام

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA