اخبار

یک برنامه شاد در مدارس/حافظ خوانی ۴۰۰ دانش‌آموز دبستانی

دانش آموزان با شوق و رغبت در این کار گروهی مشارکت می‌کنند و هنگام اجرا فضای معنوی و شادابی را در مدرسه حاکم می‌شود

در کتاب های درسی، برنامه های پرورشی به معرفی موزه ها توجه چندانی نمی شود

« موزه » کلمه ای فرانسوی است که در اصل از کلمه  یونانی « موزه یون » به معنی جایگاه پرستش موزها ( فرشتگان ) گرفته شده . در یونان باستان «موزها» نام فرشتگانی بودند که هنرهایی مثل موسیقی، شعر و نقاشی را به آنان نسبت می دادند . در آتن نیز تپه ای به نام  « موزه » بود که در آنجا عبادتگاهی وجود داشت . اولین موزه هایی که در دنیا شکل گرفته اند، جایگاه مقدسی مثل معابد و پرستشگاه ها بودند .  در آن زمان موزه ها، اهداف موزه های امروزی را نداشتند .

"بوم" هر چند در زمان من شکل نگرفته اما از آن دفاع می کنم

نگاهی به دستاوردهای علمی و عملی انقلاب اسلامی در حوزه تربیت/ جوانان انقلابی به کمک آموزش و پرورش بیایند/ کسانی که از «مرگ مدرسه» سخن می‌گویند نمی‌دانند اساسا نهاد مدرسه نابود شدنی نیست

اجرای برنامه درسی باید مستقیماً با بهبود یادگیری گره بخورد

  ما در سازمان در تدارک باز آرایی ساختار هستیم به دلیل اینکه ماموریت ها و وظایف جدیدی را پیش رو داریم و هر ماموریت جدید نیاز به آرایشی جدید برای انجام کار درست دارد.

دوره‌های ضمن خدمت معلمان نیازمند ساماندهی است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: برای برگزاری دوره‌های کارآمد پیشنهاد اجرای یکپارچه این آموزش‌ها را به وزارتخانه داده‌ایم.

تعیین تکلیف «پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش» توسط سازمان استخدامی

اینکه پژوهشگاه مطالعات ذیل سازمان پژوهش بماند یا از آن جدا شود موضع خاصی ندارم گفت: باید منتظر تصمیم نهایی سازمان امور اداری استخدامی در این باره باشیم.

تقدیر و تشکر بطحایی از درخشش تیم ملی دو و میدانی دانش آموزان در مسابقات جهانی کرواسی

دکترسید محمد بطحایی وزیر محترم آموزش و پرورش طی پیامی ضمن تبریک از زحمات دانش آموزان و دست اندرکاران ورزش دانش اموزی تقدیر نمود.

ما به معاونان پژوهشی استان‌ها در نگاه بومی و استانی، نیازمندیم

ما باید بیش از گذشته از مکتب و معارف ائمه استفاده کنیم. از امتیازات ما مسلمانان بهره مندی از قران کریم به‌عنوان تنها منبع وحیانی و اصیل است . 

ذوعلم: ادعای "ایدئولوژیک شدن کتاب‌های درسی" غلط است

 ایدئولوژیک‌کردن کتاب‌های درسی حرف درستی نیست و اگر کسی در این رابطه مطلبی می‌گوید باید به‌صورت موردی ارائه دهد.

با به‌روزآوری آموزش‌وپرورش به توسعه منابع انسانی و پیشرفت کشور کمک کنیم

سیاست‌هایی مانند مدرسه محوری، طرح بازی و یادگیری، مهارت‌آموزی، حذف کتاب‌های کمک‌آموزشی، حذف آزمون در مدارس ابتدایی دارای پشتوانه کارشناسی بوده است

چالش‌های آموزش زبان انگلیسی در مدارس

پژوهشگران زمان آغاز آموزش زبان انگلیسی در مدارس ( پایه هفتم تحصیلی) را با تاخیر، ارزیابی می‌کنند و به رویکرد سنتی مبتنی بر روش دستور- ترجمه انتقاد دارند.

بزودی همایش علمی آشنایی با مکتب تربیتی حضرت امام خمینی (ره) برگزار میشود

 تلاش در جهت فرهنگ‌سازی و شکل گیری رسالتی مشترک در بین رسانه‌ و روابط عمومی سازمان  جهت اصلاح و رفع اشکالات ضروری خواهد بود.

چهارمین نشست هم اندیشی اعضای سازمان با حضور ریاست محترم سازمان برگزار می‌شود

چهارمین نشست هم اندیشی اعضای سازمان با حضور ریاست محترم در روز سه شنبه مورخ 31/2/98 ساعت 10/30 در محل سالن اجتماعات سازمان برگزار می گردد

افطاری ساده دانش آموزی در ماه مهمانی خدا

دانش آموزان عضو انجمن‌های اسلامی هر سال در ایام ماه مبارک رمضان با برپایی سفره افطار ساده میزبان روزه داران در سراسر کشور هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از سنت‌های پسندیده در ماه مبارک رمضان برپایی سفره‌های ساده افطاری در خیابان‌ها، مساجد و… است. این افطاری‌های ساده و نشاندن رهگذران و اصحاب مسجد و اقشار مختلف و سنین متفاوت پای سفره افطار، روح ساده زیستی است که در دین ما بدان تاکید شده است.