اخبار

جشنواره رشد متفاوت‌تر از همیشه

 به گزارش واحد خبر روابط عمومی ؛ مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی در نشست شفافیت گفت: حرکت‌های ما با نگاهی به سیاست‌های جدید سازمان با کیفیت‌بخشی بیشتر  همراه خواهد بود.

وی ضمن اشاره به برگزاری موفق جشنواره دوسالانه عکس گفت: امسال جشنواره سامان‌دهی کتاب‌های منابع آموزشی و تربیتی در مجموعه حجاب  وبه صورت متفاوتی برگزار خواهد شد.

وی افزود: جشنواره رشد ضمن استفاده از تجربیات گذشته بهتر‌تر از همیشه برگزار و تغییرات محتوایی و اجرایی برجسته‌ای را به خود خواهد دید.

دوشنبه 30 مهر 97
گروه‌های تألیف در سال گذشته بیش از ده هزار صفحه تولید محتوا داشته‌اند

به‌دلیل محدودیت زمانی و ضرورت استفاده از بهترین‌های عکس و آثار هنری در کتاب‌های درسی از تعداد زیادی از عکاسان و طراحان   استفاده شد.

دوشنبه 30 مهر 97
بزودی مجموعه نشتارود پذیرای همکاران سازمان می‌شود

به گزارش واحد خبر روابط عمومی سیدحسین طلایی ضمن ارائه گزارش فعالیت شش ماهه سازمان افزود: مجموعه‌های رفاهی رشد، مشهد و تنکابن نوسازی و زیباسازی شده است.

وی گفت: برای توسعه خدمات رفاهی  به همکاران مجموعه زیبای نشتارود به‌زودی میزبان همکاران خواهد بود.

وی افزود: با اصفهان و تبریز در قالب خدمات متقابل مجتمع های فرهنگی ورفاهی فرهنگیان  زمینه ارائه خدمات گردشگری و رفاهی فراهم شده و قرار است طرح خدمات  سفرهای تفریحی وگردشگری  در شیراز و در چند شهر دیگر توسعه پیدا کند.

 کرباسی

دوشنبه 30 مهر 97
نظام آموزشی 3-3-3-3 کلید می‌خورد

ایجاد تغییر در ساختار آموزشی هدفی است که وزارت آموزش و پرورش سال‌هاست به دنبال آن بوده، ولی به‎نظر می‌رسد به‌رغم همه تلاش‌های صورت گرفته نتوانسته همچنان به اهداف خود دست یابد و براین اساس دانش‌آموزان تنها شاهد تغییرات در شیوه دسته‌بندی مقاطع تحصیلی و حذف و اضافه در محتوای کتب درسی بوده‌اند، آنچه می‌تواند موفقیت بزرگترین و سرنوشت‌سازترین نظام آموزشی عمومی کشور را با اما و اگرهایی همراه کند.

دوشنبه 30 مهر 97
انتشار مفاهیم بیمه ای در کتب درسی یک اتفاق تحسین برانگیز و شایسته تقدیر است

مطالب و مفاهیم بیمه ای در کتب درسی، تصریح کرد: فرایند برنامه ریزی درسی، تدوین و تولید اجزا و عناصر بسته های آموزشی - به ویژه کتب درسی برای پایه های دوازده گانه و رشته های متنوع فنی و حرفه ای و توزیع آن در سراسر کشور یک گام بلند در مسیر تعامل نظام آموزشی و صنعت بیمه به شمار می رود که قطعا به زودی شاهد تبعات مثبت آن در سطح جامعه خواهیم بود.

دوشنبه 30 مهر 97
تمرکز شدید در برنامه درسی، یکی از مشکلات آموزش و پرورش

ولیاء مربیان نسبت به استفاده از کتاب های کمک آموزشی به ویژه در سال‌های دبستان هشدار داد و گفت که سم مهلک در دوران ابتدایی، کتاب‌های کمک آموزشی هستند.

دوشنبه 30 مهر 97
36هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل به مدرسه بازگشتند

وزیر آموزش و پرورش از اجرای طرح آموزش خانواده‌ها خبر داد و گفت که در پایان این دوره‌های آموزشی، برای خانواده‌ها گواهی صادر می شود.

يكشنبه 29 مهر 97
عده‌ای با تبلیغات آزمون‌ها و کتاب‌های کمک‌درسی باسیاست‌های تربیتی آموزش‌وپرورش لج بازی می‌کنند

وزیر آموزش‌وپرورش در آئین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان در جمع اعضای انجمن‌های اولیا و مربیان اظهار کرد: عده‌ای با تبلیغات آزمون‌ها و کتاب‌های کمک‌درسی باسیاست‌های تربیتی آموزش‌وپرورش لج بازی می‌کنند.

يكشنبه 29 مهر 97
برگزاری این المپیادها، انگیزه دانش آموزان برای حضور در رقابت های گروهی را بالا می برد

وزیر آموزش‌وپرورش در افتتاح پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای مطرح کرد: با برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای رقابت‌های فردی جای خود را به رقابت‌های گروهی خواهد داد.

يكشنبه 29 مهر 97
اجازه بدهیم دیگران نقدمان کنند

میزگرد شفافیت با حضور دکتر تورانی سرپرست سازمان، مدیران و کارشناسان  مطرح شد. هدف از این میزگرد تحقق اسناد بالادستی ، برنامه  های درسی و سند تحول بنیادی بود

يكشنبه 29 مهر 97
منتخبین تولید محتوای جشنواره شهید حججی

شهادت غرور آفرین شهید بزرگوارحججی در سال گذشته در مقابل اسلام جعلی آمریکایی که با هدف  خدشه دار کردن و ضربه زدن به اسلام ولایی. سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی را بر آن داشت تا مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی و تاکیدات ایشان و ماموریت های خود سازمان برای پاسداشت ارزشهای این شهید والامقام و تمامی شهدای گرانقدر مدافع حرم مطالبی را درکتابهای درسی با یک فراخوان به مسابقه بگذارد 

يكشنبه 29 مهر 97
مولفان کتب درسی: معلمان به بسته های آموزشی توجه کنند

تبلیغات روزافزون کتاب های کمک درسی و کلاس های آموزشی موسسات خصوصی در همه رسانه ها از بیلبوردهای شهری تا فضای مجازی و صداوسیما دانش آموزان و اولیای آنها را به خرید این کتاب ها و شرکت در آن کلاس ها برای موفقیت در آزمون های پایان سال مدارس و آزمون سراسری دعوت می کند

يكشنبه 29 مهر 97
مشکلی در استاندارد کتابهای درسی وجود ندارد

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی: در طراحی کتاب‌های درسی به مسئله انگیزش دانش آموزان توجه شده و هیچ مشکلی در استاندارد این کتاب‌ها وجود ندارد.

 

شنبه 28 مهر 97
از همین روزها برای ساماندهی نیروی مهر سال آینده اقدام می‌کنیم

امسال برای اولین بار در پایه دوازدهم کتاب‌های جدیدی مانند سبک زندگی براساس سبک الگوی ایرانی اسلامی را منتشر کردیم

شنبه 28 مهر 97
حمایت قانون از تحصیل کودک/ کودک بازمانده از تحصیل را معرفی کنید

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس، گفت: در قانون دفتر حمایت از اطفال در دادگستری‌ها دیده شده تا وضعیت مخاطره امیز کودکان را کنترل کنند و همچنین زمینه ادامه تحصیل کودک را فراهم می‌کنند.

شنبه 28 مهر 97
دانش آموزان به گونه ای تربیت شوند که چراغ زندگی و بازوی والدین باشند

آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وجود آسیب های اجتماعی گفت: دانش آموزان به گونه ای تربیت شوند که چراغ زندگی و بازوی والدین باشند.

شنبه 28 مهر 97
حذف فیزیکی کتاب های فنی و حرفه ای

از تلاش برای حذف فیزیکی کتاب ها و الکترونیکی شدن آنها و همچنین منطقه ای شدن برخی سطوح صلاحیت حرفه ای خبر داد.

شنبه 28 مهر 97
برخورد جدی با سوءاستفاده کنندگان از کتب درسی

کتب آموزشی استاندارد و همسو با اهداف تعلیم و تربیت به مدارس، از برخورد جدی با انتشاراتی‌هایی خبر داد که از کتب درسی سوءاستفاده می‌کنند و محتوای غیراستاندارد دارند.

شنبه 28 مهر 97
عناوین امتحان نهایی پایه دوازدهم اعلام شد

استقرار پایه دوازدهم در نظام جدید آموزشی اما واگرهای بسیاری را در پی داشت و علی رغم اینکه آموزش و پرورشی‌ها از آمادگی کامل برای  استقرار این پایه تحصیلی خبر داده بودند اما هنوز کمبودهایی در این پایه وجود دارد

شنبه 28 مهر 97
همه دانش‌آموزان کتاب درسی دارند

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفت‌وگو با فارس:با تأکید بر اینکه همه دانش‌‌آموزان کتاب درسی دارند، گفت: کتاب‌های جدیدالتالیف پایه دوازدهم نیز به دست دانش‌آموزان رسیده است.

شنبه 28 مهر 97