اخبار

اعضای هیات مدیره کانون بازنشستگان سازمان پژوهش مشخص شدند

انتخابات هیات مدیره کانون بازنشستگان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار و اعضای آن مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهشو برنامه ریزی آموزشی، جلسه انتخابات (نوبت دوم) هیات مدیره و بازرسان کانون بازنشستگان این سازمان امروز یکشنبه 27 مردادماه در سالن اجتماعات با حضور نماینده وزارت کشور آقای پوراکبر برگزار شد که در پایان عباس قامتی، هوشنگ خواجه نوری، علی دادخواه، فتح اله فروغی، ابراهیم آزاد، مجتبی مقصودی و کاظم جره به عنوان اعضای جدید هیات مدیره کانون معرفی شدند.

اعلام نتایج تغییر دوره کارکنان استانی در سال 98 توسط معاون پژوهش و برنامه ریزی کردستان

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان از اعلام نتایج تغییر دوره کارکنان در سال 98 خبر داد.

ضرورت تاسیس مرکز آموزش بین المللی سازمان پژوهش در مدرسه دارالفنون

معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بر ضرورت تاسیس مرکز آموزش بین المللی در مدرسه تاریخی دارالفنون تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذوعلم در جلسه شورای مدیران سازمان که امروز شنبه 26 مردادماه برگزار شد ضمن تبریک ایام عید غدیر و سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی در خصوص فعالیت های مدرسه تارخی دارالفنون اظهارداشت: این مدرسه توسط یکی از بزرگ مردان تاریخ یعنی امیرکبیر پایه ریزی شد و نیاز است که در این زمانه برای احیای نام، اندیشه و شخصیت علمی او تلاش وافری صورت پذیرد.

منابع لازم جهت انجام امور تحولی در چارچوب برنامه های مصوب سازمان تامین و پرداخت خواهد شد

مدیر طرح وبرنامه وامورمالی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اظهارکرد: منابع لازم برای انجام امور تحولی در چارچوب برنامه های مصوب سازمان تامین وپرداخت خواهد شد.

طرح‌های رنگارنگ و هویت یابی ناقص شغلی و تحصیلی

در نظام آموزشی فعلی و با مدل هدایت تحصیلی جاری در آن، عملا باید گفت مسیر هدایت شغلی و تحصیلی از آغاز دچار بحران است و آینده نیروی کار در کشور چشم انداز خوبی نخواهد داشت.

آغاز به کار هیأت انتخاب چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

اعضای هیأت انتخاب چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با ارزیابی آثار بخش بین‌الملل از 19 مردادماه کار خود را شروع کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از دبیرخانه چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، وحید گلستان دبیر این دوره جشنواره در این خصوص گفت: اعضای هیئت انتخاب این دوره از جشنواره کار خود را به طور رسمی آغاز نموده و ارزیابی آثار تا اواخر شهریورماه ادامه خواهد داشت.

هنر ناشی از خلاقیت؛ بسیار برتر و ارزشمندتر از هنر اکتسابی و تقلیدی است

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در آئین اختتامیه جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان برگزیده سراسر کشور، هنر ناشی از خلاقیت دانش آموزان را بسیار برتر و ارزشمندتر  از هنر های اکتسابی و تقلیدی دانست.

استقرار حوزه‌های تربیت و یادگیری گامی مهم درجهت اجرای کامل برنامه درس ملی

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در جلسه معارفه سرپرستان حوزه‌های تربیت و یادگیری اظهارداشت: استقرار حوزه های تربیت و یادگیری یک کار بزرگ است و می تواند منشأ آثار مثبت و تحول آفرین باشد و یک گام مهم در جهت اجرای کامل برنامه درس ملی است.

سرپرستان حوزه‌های تربیت و یادگیری معرفی شدند

 معاون وزیر رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در احکام جداگانه ای سرپرستان 11 حوزه تربیت و یادگیری را منصوب کرد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذوعلم در احکام جداگانه ای سرپرستان حوزه های تربیت و یادگیری را منصوب کرد و در جلسه ای که امروز  چهارشنبه 23 مرداد در این سازمان برگزار شد این احکام به مسئولان این حوزه ها ارائه گردید.

  اسامی سرپرستان حوزه های مختلف تربیت و یادگیری به شرح زیر است:

کیفیت آموزشی، عدالت آموزشی و پوشش تحصیلی سه اصل مورد تاکید است

معاون پژوهشی آذربایجان شرقی گفت: کیفیت آموزشی، عدالت آموزشی و پوشش تحصیلی سه اصل مورد تاکید بوده و تمام تلاش مجموعه تحقق این سه مقوله است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از استان آذربایجان شرقی؛ کامیار قهرمانی فرد گفت: برای حل چالش نیروی انسانی آموزش و پرورش نیازمند برنامه ریزی، ادبیات مشترک، هماهنگی بین بخشی و کمک تمام ادارات ذینفع هستیم. کیفیت آموزشی، عدالت آموزشی و پوشش تحصیلی سه اصل مورد تاکید اداره کل بوده و تمام تلاش مجموعه تحقق این سه مقوله است.

برای همکاری با ناشران بخش خصوصی، بیش از هر زمان دیگری آماده‌ایم

دبیر هفدهمین جشنواره کتاب رشد درهم‌اندیشی با برخی ناشران گفت: آمادگی سازمان پژوهش برای همکاری با ناشران بخش خصوصی، بیش از هر زمان دیگری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مسعود فیاضی در این نشست که به منظورهم‌اندیشی با ناشران آموزشی از جمله محراب قلم، مبتکران، قلم‌چی، مرآت، قدیانی، کانون پرورش فکری، انتشارات مدرسه، مرآت دانش و ... برگزار شد گفت:« بحث چند تألیفی و برون‌سپاری تدوین کتاب‌های درسی و تولید بسته آموزشی با همراهی ناشران توانمند بخش خصوصی، در سازمان بسیار جدی است.»

فراخوان دوره آموزشی تربیت مدرس برنامه درسی ملی

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی دوره آموزشی تربیت مدرس برنامه درسی ملی را در سطح ملی برگزار می نماید.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، برنامه درسی ملی به عنوان یکی از زیر نظام های اصلی سند تحول بنیادین وبه منزله نقشه جامع یادگیری، زمینه ایجاد تحول همه جانبه، گسترده وعمیق در مفاهیم ومحتوای آموزشی را فراهم می آورد. این برنامه تحول آفرین با تدارک فرصت های تربیتی متنوع وجامع، در صدد است تاامکان کسب شایستگی های لازم جهت درک واصلاح موقعیت بر اساس نظام معیار اسلامی توسط دانش آموزان را میسر سازد .

تمدید مهلت ارسال آثار به همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی

دبیرخانه علمی و پژوهشی همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی مهلت ارسال آثار را تا 31 شهریورماه تمدید کرد.

پایداری نظام تعلیم و تربیت با تکیه بر سند تحول بنیادین محقق شده است

مشاور وزارت آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین اظهارداشت:این سند، فلسفه اصلی و اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه تعلیم و تربیت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از روابط عمومی استان اصفهان، اختتامیه دوره ضمن خدمت مدیران شهرستان نجف آباد در استان اصفهان با حضور رضا مددی مشاور وزارت آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین، سخایی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولین آموزش و پرورش استان و منطقه برگزار شد.

شنیدن صدای دیگران، نخستین گام هفدهمین جشنواره کتاب رشد است

دبیر هفدهمین جشنواره کتاب رشد عنوان کرد: شنیدن صدای دیگران، نخستین گام هفدهمین جشنواره کتاب رشد است.

مهمترین چالش های آموزش و پرورش در سازمان پژوهش بررسی شد

هشتمین جلسه از سلسله درس گفتارهای مبانی نظری سند تحول بنیادین با موضوع مهمترین چالشهای آموزش وپرورش در فلسفه تربیت رسمی و عمومی برگزار شد.

 

انتصاب مسعود فیاضی به عنوان دبیر هفدهمین جشنواره کتاب رشد

طی حکمی از سوی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مسعود فیاضی به سمت دبیری هفدهمین جشنواره کتاب رشد منصوب شد.

فضایی به وجود آوریم که دانش‌آموزان لنگر آرامش جامعه شوند

یادگار امام بر وجود احساس آرامش دانش‌آموزان در اردوی ملی تاکید کرد زیرا در این صورت آنان در جامعه لنگر آرامش خواهند شد‌.

ثبت نام در نهمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد آغاز شد

با اعلام دبیرخانه جشنواره تولید محتوای الکترونیکی از 16 مرداد ماه ثبت نام در نهمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد سال ‌تحصیلی 99-1398 آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دبیرخانه نهمین دوره جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد فعالیت خود را از تیر ماه امسال آغاز کرد و دفتر انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها برگزار می‌کنند.

نشست مشترک سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

نماینده امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در نشستی با مدیرکل همکاری‌های علمی و دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی زمینه های همکاری مشترک را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، نشست بررسی زمینه های همکاری مشترک جهت توسعه ارتباط و تعامل با مراکز علمی دانشگاهی خارج از کشور، 16 مرداد ماه در دفتر مدیر کل معاون علمی دانشگاهی سازمان ارتباطات اسلامی برگزار شد.