اخبار

لبیک 10 هزار دانش‌آموز فرمانده بسیج به بیانیه گام دوم انقلاب

 10 هزار دانش‌آموز فرمانده بسیج طی نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب، به بیانیه گام دوم انقلاب لبیک گفتند و آمادگی و عزم جزم نسل چهارم انقلاب برای اجرای توصیه‌های مقام معظم رهبری را اعلام کردند.

يكشنبه 26 اسفند 97
وزیر آموزش و پرورش بر لزوم راه‌اندازی «مرکز انیمیشن کودک» و اجرای طرح «سینمای مدرسه» تأکید کرد

 یکی از مهم‌ترین دستاوردهایی که کانون در یکسال و نیم اخیر داشته و برای بنده بسیار ملموس است، ارتباط بیشتر با جامعه نسبت به گذشته است

يكشنبه 26 اسفند 97
برای حرکت سازمان پژوهش در جهت رسیدن به اهداف گام دوم انقلاب تحول ساختاری نیاز است

سازمان پژوهش و همه بخش‌های علمی، فرهنگی و تربیتی جامعه باید بیانیه گام دوم را به عنوان یک «مانیفست اندیشه‌ای» مورد توجه قرار بدهند.

يكشنبه 26 اسفند 97
زبان فارسی، زبان نهم فضای مجازی است

پنجمین همایش ملی فضای مجازی پاک با محوریت صیانت و توسعه روز شنبه 1397/12/18 و با حضور دکتر سید سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در سالن جابر بن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این جلسه دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: باید در فضای مجازی نسبت به روابط بازیگران و کنشگران این فضا آگاهی داشته باشیم.

وی افزود: در فضای مجازی تولیدکنندگان خود مردم هستند و حکومت نمایندگی تک تک کاربران راجع به مسائل عامه را برعهده دارد.

يكشنبه 26 اسفند 97
مؤلف کتاب درسی بیش از بهره‌مندی از دانش باید هنرمند باشد

در کنار دو معاونت پیشتیبانی و معاونت حوزه‌های 11 گانه تربیت و یادگیری سازمان پژوهش، معاون سومی با عنوان معاون برنامه‌ریزی دوره‌های چهارگانه خواهد داشت . دوره ها شامل : دوره پیش‌دبستانی و ابتدایی، دوره متوسطه اول، متوسطه دوم نظری و متوسطه دوم شاخه های کاردانش و فنی‌وحرفه‌ای هستند .

شنبه 25 اسفند 97
دکتر ذوعلم: ما نظر خاصی نداریم هرچه قانون ابلاغ کرد همان را اجرا می کنیم

اخیراً پیشنهادی وزیر آموزش و پرورش دارد که این مصوبه تغییر کند که منتظریم سازمان امور اداری و استخدامی کشور درباره این نامه اخیر وزیر اعلام نظر کند؛ اگر اعلام کرد که همان مصوبه به قوت خود باقیست، ما باید به حکم قانون کار خود را انجام دهیم و اگر اعلام کرد که پژوهشگاه از سازمان جدا شود که این موضوع انجام می‌شود.

شنبه 25 اسفند 97
بسیاری از والدین می‌توانند همکاران افتخاری در کنار معلمان مدارس باشند

فضای صدا و سیما، بخش فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تمامی بخش‌های تولید کننده اعم از تولیدکنندگان اسباب‌بازی و لباس و همچنین بخش تبلیغات دینی و مذهبی مساجد و حسینیه‌ها در اشاعه سبک زندگی موثرند البته باید توجه داشت که هیچکدام از اینها نمی‌توانند مسئولیت مدرسه و آموزش و پرورش را کمرنگ کنند

شنبه 25 اسفند 97
برگزاری جلسه تقدیر و تشکر از آقای مهندس دوراندیش

14جلسه تقدیر و تشکر ازتلاش ها و زحمات جناب آقای مهندس دوراندیش با حضور سرپرست جدید دفترتالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش آقای مهندس بهمنی،  پیشکسوتان، معاونین و کارشناسان دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش برگزار گردید.

چهارشنبه 22 اسفند 97
جشنوارۀ مدارس و مؤسسات پیشرو در تحول سال ۱۳۹۸ برگزار می‌شود

شماری از نمایندگان نهادهای فعال در عرصۀ تعلیم و تربیت با رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی دیدار کردند.

چهارشنبه 22 اسفند 97
دکتر ذوعلم : به دنبال تحول در ادبیات و نوع تعامل با ناشران آموزشی هستیم

نهمین جلسه شورای سیاست‌گذاری منابع آموزشی و تربیتی با محوریت بحث ممنوعیت تبلیغ کتاب‌های کمک‌درسی غیر استاندارد در صدا و سیما و سایر رسانه‌ها، با حضور اعضای این شورا و ریاست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در محل این سازمان برگزار شد. 

چهارشنبه 22 اسفند 97
نشست علمی- تخصصی «مروری بر مؤلفه‌های برنامه های درسی دوره پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی (زبان آموزی و علوم تجربی) در نگاهی جهانی»

" مروری بر مؤلفه‌های برنامه های درسی دوره پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی (زبان آموزی و علوم تجربی) در نگاهی جهانی "

چهارشنبه 22 اسفند 97
کودکان و نوجوانان ایرانی برگزیده مسابقه نقاشی و عکاسی «لیدیسه» چک شدند

کودکان و نوجوانان ایرانی در چهلمین و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی هنرهای زیبای لیدیسه در کشور چک دو نشان افتخار و ۹ دیپلم افتخار کسب کردند.

سه شنبه 21 اسفند 97
امکان چاپ کتب ماندگار با تیراژ چندمیلیونی را باید بررسی کنیم

 تا سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در کتب درسی تغییری نخواهیم داشت و بعد از آن بر اساس طراحی و پژوهشی که خواهیم داشت؛ تغییر کتب درسی را انجام خواهیم داد.

سه شنبه 21 اسفند 97
اگر اندیشه در مهار تعلیم و تربیت الهی قرار نگیرد، بمب اتم ایجاد می‌شود

عاملی با بیان اینکه تولید علم ایران رشد ۵۰ برابری نسبت به قبل از انقلاب داشته است، گفت: امروز نرم افزارهای آمریکایی ارتباطات اجتماعی را تعریف می‌کنند و استفاده ما از آنها به این معنی است که با قانون آنها بازی می‌کنیم.

دوشنبه 20 اسفند 97
هیچ منعی برای حضور فعال منابع غیردولتی در عرصه تهیه محتوای آموزشی و تربیتی نداریم

دکتر ذوعلم تأکید کرد: در نص صریح مبانی نظری وتحولی آموزش و پرورش هیچ منعی برای حضور فعال منابع غیردولتی در عرصه تهیه محتوای آموزشی و تربیتی نداریم 

دوشنبه 20 اسفند 97
هنر هفتم زبان گویای سایر هنرهاست

چهل و هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم رشد در 42 مرکز در شهرستان های استان تهران برگزار شد .

دوشنبه 20 اسفند 97
آرمانگرایی باید با واقع‌بینی جمع شود

من زمانی که مدیرکل دفتر تألیف سازمان پژوهش بودم نیز به محتوا انتقاد داشتم اما ما دو نوع انتقاد داریم؛ یک انتقاد غیرمنصفانه و مطالبه‌گرانه و دیگری، انتقاد واقع‌بینانه و منصفانه.

يكشنبه 19 اسفند 97
بخشی از 2 ساعت برنامه ویژه مدرسه به آموزش زبان‌ محلی اختصاص یابد

وزیر آموزش و پرورش در برنامه بوم مهم‌ترین عامل موفقیت مدرسه را، آموزش و پرورش دانست و تاکید کرد تا زمانی که مدرسه روی پای خود نایستد نجات پیدا نمی‌کند.

يكشنبه 19 اسفند 97
تدوین سند 1414 و چرخش تحولی سازمان پژوهش در راستای گام دوم انقلاب

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حجت الاسلام والمسلمین علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش روز پنجشنبه مورخ 16 اسفند 1397 در جلسه شورای برنامه ریزی سازمان، گفت: 1398 سال تدوین سند 1414  و چرخش تحولی سازمان پژوهش در راستای گام دوم انقلاب خواهد بود

يكشنبه 19 اسفند 97
نگرانیم این طرح قبل از اینکه فرصت شکوفایی پیدا کند بانگ الرحیل آن بلند شود

یک استاد دانشگاه با اشاره به اینکه در برنامه ویژه مدرسه نگرانیم قبل از به ثمر نشستن بانگ الرحیل آن بلند شود، گفت: این طرح هویت حداقلی به معلم می‌دهد. 

يكشنبه 19 اسفند 97